Kolejny piłkarz Pogoni Szczecin z nową umową

Jakub Bartkowski
Jakub Bartkowski fot. PressFocus

Pogoń Szczecin poinformowała w oficjalnym komunikacie prasowy, że Jakub Bartkowski podpisał nowy kontrakt z klubem. Były zawodnik Wisły Kraków związał się z Granatowo-bordowymi umową do końca czerwca 2023 roku.

Pewny punkt defensywy Portowców

Pogoń Szczecin aktualnie plasuje się na drugiej pozycji w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 44 punktów na koncie. Portowcy są na dobrej drodze, aby zostać wicemistrzem Polski. Chociaż ekipa ze Szczecina nie ukrywa, że wciąż wierzy w to, że uda się jej dogonić Legię Warszawa, która ma osiem oczek więcej.

Tymczasem nowy kontrakt ze szczeciński drużyną podpisał Jakub Bartkowski, który trafił do Pogoni w styczniu 2019 roku na zasadzie wolnego transferu. Dotychczasowa umowa 29-latka obowiązywała do końca czerwca tego roku.

Granatowo-bordowi myślami już przy nowym sezonie

– Kuba swoją postawą w ostatnim czasie wywalczył sobie nową umowę. Jest obecnie pewnym punktem naszego bloku defensywnego. Pokazał, że potrafi wskoczyć na wysoki poziom, a następnie go utrzymywać – mówił Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego Pogoni Szczecin.

Bartkowski jest drugim po Kamilu Drygasie piłkarzem Portowców, który ostatnie zawarł porozumienie z klubem w sprawie swojej przyszłości. Były młodzieżowy reprezentant Polski wystąpił w trakcie trwającej kampanii łącznie w 19 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę, a także zaliczył pięć asyst.

Okazję do poprawienia swojego bilansu Bartkowski będzie miał już w piątek, gdy jego zespół na wyjeździe zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Start spotkania zaplanowany jest na 18:00.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze