Kocyła na dłużej w Wiśle Płock

Dawid Kocyła
Dawid Kocyła fot. Michał Łada / Wisła Płock

Dawid Kocyła parafował nowym kontrakt z Wisłą Płock, poinformował klub z Mazowsza. Od teraz umowa podstawowego młodzieżowca Wisły Płock obowiązuje do 31 grudnia 2023 roku, a co więcej znalazła się w niej opcja przedłużenia współpracy o następne dwanaście miesięcy.

Czytaj dalej…

Pozyskanie urodzonego 23 lipca 2002 roku wychowanka GKS-u Bełchatów zostało ogłoszone przez płocczan 13 grudnia 2019 roku. Niewiele później, bo 9 lutego 2020, zawodnik zadebiutował w szeregach Nafciarzy przeciwko Pogoni Szczecin. Miało to miejsce na inaugurację rundy wiosennej sezonu 2019/2020, którą Kocyła ostatecznie zakończył z 11 występami i 3 bramkami na koncie w barwach Wisły.

Premierowe trafienie w PKO Ekstraklasie młody piłkarz zanotował z kolei w pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek z Koroną Kielce z 31 maja. Kolejne dwa również strzelił przeciwko kielczanom.

Dobra postawa w końcówce poprzednich rozgrywek sprawiła, że obecne 18-latek rozpoczął jako podstawowy młodzieżowiec i jak dotąd zagrał we wszystkich trzech spotkaniach.

Komentarze