Jakub Rzeźniczak na dłużej w Wiśle Płock

Jakub Rzeźniczak
Jakub Rzeźniczak fot. PressFocus

Jakub Rzeźniczak podpisał nową umowę z Wisłą Płock, poinformował klub w oficjalnym komunikacie prasowym. Tym samym zawodnik będzie bronił barw Nafciarzy co najmniej do końca sezonu 2021/2022.

Mocny punkt płockiej drużyny

Jakub Rzeźniczak do Wisły Płock dołączył w czerwcu 2019 roku. 34-latek szybko stał się filarem defensywy w drużynie Radosława Sobolewskiego. Jak dotąd doświadczony piłkarz wystąpił łącznie w koszulce płockiej ekipy łącznie w 31 meczach, z czego 15 zaliczył w trakcie trwającej kampanii.

W poprzednim sezonie zawodnik borykał się z kłopotami zdrowotnymi, co skutkowało tym, że Rzeźniczak nie zaliczył takiego sezonu w swoim wykonaniu, jakby chciał. W trakcie trwającej kampanii postawa byłego zawodnika Karabachu Agdam jest jednak znacznie lepsza. Piłkarz ma nawet na swoim koncie gola strzelonego przeciwko Piastowi Gliwice.

Sporo sukcesów i nie tylko w Polsce

W trakcie swojej kariery piłkarskiej Rzeźniczak wystąpił w dziewięciu spotkaniach w reprezentacji Polski. Największe sukcesy piłkarz notował w Legii Warszawa, sięgając z tą ekipą pięć razy po mistrzostwo kraju. Ponadto na koncie urodzonego w Łodzi jest sześć Pucharów Polski wywalczonych z Wojskowymi i dwa tytuły mistrza Azerbejdżanu.

Rzeźniczak pierwsze kroki w seniorskiej piłce nożnej stawiał w Widzewie Łódź. Tymczasem w 2004 roku trafił do Legii Warszawa. Za granicą grał natomiast w latach 2017 – 2019. W koszulce Karabachu zawodnik wystąpił łącznie w 46 spotkaniach, notując w nich jedno trafienie i dwie asysty.

Komentarze