Jagiellonia zostanie kolejnym klubem, który podkradnie trenera PZPN-owi?

Maciej Stolarczyk
Maciej Stolarczyk fot. Grzegorz Wajda

Maciej Stolarczyk według doniesień Piotra Wołosika z Przeglądu Sportowego znajduje się na liście kandydatów do objęcia sterów nad Jagiellonią Białystok. Aktualnie tymczasowym opiekunem Żółto-czerwonych jest Rafał Grzyb. Już jednak wiadomo, że po sezonie nie będzie dłużej odpowiadał za pierwszą drużynę.

PZPN znów straci trenera kosztem klubu z Ekstraklasy?

Maciej Stolarczyk aktualnie jest selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Polski. Nie jest jednak wykluczone, że były opiekun Wisły Kraków wkrótce podąży szlakiem Czesława Michniewicza i Jacka Magiery, którzy też zrezygnowali z pracy na rzecz PZPN-u. Pierwszy prowadzi obecnie Legię Warszawa, a druga przejął wrocławskiego Śląska.

Stolarczyk jak na razie prowadził zespół Biało-czerwonych do lat 21 w trzech meczach. Zaliczył w nich dwa zwycięstwa i porażkę. Po raz ostatni prowadził młodzieżową reprezentację Polski w przegranym 0:2 starciu z Austrią, co miało miejsce 29 marca tego roku.

Ambicje Żółto-czerwonych większe niż tylko środek tabeli

W kontekście Jagiellonii warto natomiast nadmienić, że po rozegraniu 27 meczów ligowych legitymuje się dorobkiem 33 punktów na koncie. Spadek ekipie z Białegostoku raczej nie grozi. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że ambicje klubowych działaczy były większe. W grę wchodziły występy w europejskich pucharach.

Do końca sezonu Jadze pozostały do rozegrania tylko trzy mecze. Żółto-czerwoni zmierzą się z Rakowem Częstochowa, Górnikiem Zabrze i Lechią Gdańsk. Odnotujmy, że to ostatnie spotkanie odbędzie się już z udziałem kibiców na trybunach.

Komentarze