Janża z fantastycznym golem, Górnik urwał się ze stryczka [WIDEO]

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok fot. PressFocus

Górnik Zabrze zremisował z Jagiellonią Białystok (1:1) w spotkaniu siódmej kolejki PKO Ekstraklasy. Ozdobą meczu był gol Erika Janży w 90. minucie spotkania.

• Górnik Zabrze przedłużył do trzech meczów serię bez wygranej w lidze
  • 14-krotny mistrz Polski w piątek wieczorem podzielił się punktami z Jagiellonia Białystok
  • Trójkolorowi już w drugim z rzędu spotkaniu nie potrafili wygrać u siebie z Żółto-czerwonymi

Górnik na remis z Jagiellonią

Górnik Zabrze przystępował do spotkania z Jagiellonią Białystok podrażniony stratą punktów z Legią Warszawa (2:2) w poprzedniej kolejce. Jednocześnie ekipa Bartoscha Gaula do starcia z Ruchem Chorzów w Fortuna Pucharze Polski chciała podejść po zwycięstwie. Z kolei podopieczni Macieja Stolarczyka liczyli na kolejne trzy oczka po wygranym boju z Miedzią Legnica (2:1).

W pierwszej połowie na stadionie im. Ernesta Pohla nie byliśmy świadkami ciekawego meczu. Klarownych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. W każdym razie na przerwę w dobrych nastrojach udali się piłkarze gości. Było to efektem gola Jesusa Imaza, który zdobył bramkę, przy której nie popisał się golkiper 14-krotnych mistrzów Polski.

W drugiej połowie trener Bartosch Gaul przeprowadził kilka zmian, które odmieniły oblicze Górników. Gdy wydawało się, że białostoczanie wywalczą pełną pulę, to w 90. minucie na wyżyny swoich umiejętności wzniósł się natomiast Erik Janża, popisując się genialnym uderzeniem sprzed pola karnego. Mecz zakończył się rezultatem 1:1.