Ekstraklasa: Śląsk znów rozczarował, wielkie kontrowersje w Krakowie [WIDEO] – podsumowanie 25. kolejki

Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek Pressfocus

W niedzielę wystartowała kontynuacja 25. kolejki. Tego dnia doszło do trzech spotkań, a zdecydowanie najwięcej emocji dostarczył mecz Wisła – Lech (1:1). Sprawdź nasze podsumowanie zmagań na polskich boiskach.

We Wrocławiu trudno o pozytywy, sporo emocji w Krakowie

Spotkanie Śląska Wrocław z Radomiakiem Radom nie przyniosło goli. Piotr Tworek dalej szuka stylu dla swoich podopiecznych, jednak na razie trudno doszukiwać się pozytywów. Wojskowi przez większą część zawodów dyktowali warunki gry. Co więcej, jeszcze przed przerwą rzut karny zmarnował Schawrz. Pomimo wielu dogodnych okazji w końcówce spotkania, rezultat nie uległ zmianie i obie ekipy podzieliły się punktami.

Zdecydowanie więcej działo się już w Krakowie, gdzie Wisła rywalizowała z Lechem. Biała-Gwiazda od startu pojedynku wyglądała nieco lepiej niż Kolejorz. Piłkarze Brzęczka objęli też prowadzenie w 43. minucie za sprawą Ondraska, który oddał kapitalny strzał, trafiając prosto w samo okienko. Zaraz po wznowieniu zawodów doszło do wielkiej kontrowersji. Arbiter nie uznał prawidłowo strzelonego gola, bo w jego ocenie Colley przed uderzeniem popełnił faul. Ten moment źle wpłynął na gospodarzy i do głosu zaczął dochodzić Lech. Gdy fani Wisły już szykowali się do świętowania, Antonio Milić rzutem na taśmę doprowadził do wyrównania.