Ekstraklasa: gol bramkarza, Cracovia grająca do końca – podsumowanie 20. kolejki

Adrian Lis
Adrian Lis Pressfocus

Wyniki 20. kolejki Ekstraklasy. Wydarzeniem niedzieli był bramkarza Warty Poznań, Adriana Lisa, który dał Zielonym remis z Górnikiem Łęczna. Pewnie swoje spotkanie wygrał również Raków Częstochowa, a Lech Poznań w samej końcówce wypuścił zwycięstwo z Cracovią.

Dochodziła 94. minuta, gdy Warta Poznań wykonywała jeszcze rzut rożny. Od 57. minuty Zieloni przegrywali z Górnikiem Łęczna 0:1 po golu Bartosza Śpiączki. Błąd w tej sytuacji popełni bramkarz poznaniaków, Adrian Lis, który jednak strzałem głową, tuż przed końcowym gwizdkiem wyrównał stan rywalizacji. Suma szczęścia i pecha równa się zatem zero.

Dramaturgii nie zabrakło również w starciu Cracovii z Lechem Poznań. Kolejorz najpierw przegrywał 0:1, a później prowadził 3:1. W ciągu ostatnich 13 minut roztrwonił jednak dwubramkowe prowadzenie.

Taki problemów nie miał inny kandydat do mistrzostwa Polski, a więc Raków Częstochowa, który pewnie pokonał Wisłę Kraków 2:0.