Fornalik skomentował wygraną Piasta nad Jagiellonią

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice wrócił w sobotni wieczór na ścieżkę zwycięstw, pozostawiając w pokonanym polu Jagiellonię Białystok. Niebiesko-czerwoni szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili rzutem na taśmę, zdobywając bramkę na wagę wygranej w doliczonym czasie rywalizacji.

Piast wyrwał pełną pulę wraz z końcową syreną

Piast Gliwice zaliczył jednocześnie szóste zwycięstwo w sezonie. Dzięki tej wygranej drużyna z Okrzei wskoczyła na dziewiąte miejsce w tabeli. Tym samym team z Gliwic w dobrych nastrojach podejdzie do starcia z Legią Warszawa w Fortuna Pucharze Polski w środku tygodnia.

– Ktoś może powiedzieć, że jest to nasze szczęśliwe zwycięstwo. Oczywiście, dopisało nam szczęście w doliczonym czasie gry, natomiast na to zwycięstwo pracowaliśmy przez cały mecz. Mieliśmy dwie sytuacje stu procentowe – mówił Waldemar Fornalik cytowany przez Piast-gliwice.eu.

– W pierwszej połowie sytuacja Patryka Sokołowskiego, w drugiej Michała Chrapka i poprzeczka również po akcji Patryka Sokołowskiego. Dlatego ten mecz można było rozstrzygnąć wcześniej, ale tak się nie stało. Fenomenalnie uderzenie, czy dośrodkowanie, czy strzał Tiago Alvesa spowodowało euforię – dodał opiekun gliwiczan.

W środku tygodnia hit z Legią

– Bardzo cieszymy się z tych punktów, tym bardziej, że w ostatnim meczu z Wartą Poznań również stwarzaliśmy sytuacje, nie potrafiliśmy strzelić gola i tamto spotkanie przegraliśmy. Przyjechaliśmy tu źli, chcąc powetować sobie tamtą stratę i udało nam się – uzupełnił trener Piastunek.

Swoje kolejne spotkanie ligowe gliwiczanie zagrają za tydzień ze Stalą Mielec na swoim stadionie.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze