Wisła Płock chciałaby, by Zagłębie pokryło koszty leczenia jej piłkarza

Djordje Crnomarković (z prawej)
Djordje Crnomarković (z prawej) PressFocus

Wisła Płock chciałaby, by Zagłębie pokryło koszty leczenia Piotra Pyrdoła. Tym bardziej, że – jak słyszymy – jest ryzyko, że przerwa 21-latka potrwa dłużej i być może Djordje Crnomarković nawet zakończył mu sezon. Komisja Ligi bierze sprawę na tapet. Jakie będą następstwa słynnego już faulu?

O sprawie pisze serwis Goal.pl. Serb w piątek mocno pracował na żółtą kartkę. Płocczanie wzbraniają się wprawdzie przed wyciąganiem takich wniosków, ale sami zauważają, że faul na złamanie nogi był poprzedzony dwoma innymi. I to w ciągu kilkudziesięciu sekund. Raczej nie ma wątpliwości, że ze strony Crnomakovicia było to zachowanie interesowne. Ewentualne napomnienie oznaczało dla niego karę zawieszenia w następnym meczu przeciwko Lechowi Poznań, w którym i tak – ze względu na umowę wypożyczenia z tego klubu – nie mógłby zagrać. Po jednym spotkaniu przerwy wróciłby na boiska Ekstraklasy wyczyszczony z kartek.

– Nie chcemy mówić, że było polowanie na żółtą kartkę, zostawimy wyciąganie wniosków Komisji Ligi. Ale widziałem doskonale, jak ten gest członka sztabu wyglądał w oku kamery. My skupiamy się jednak na samych faulach i konsekwencjach tego ostatniego. A one są mało optymistyczne. Czeka go długa rehabilitacja. Nawet nie wiadomo, kiedy wróci do treningu, co dla młodego piłkarza zawsze jest dramatem – mówi nam Michał Łada, rzecznik Wisły.

– Nie ukrywam, że czekamy na reakcję naszych piątkowych rywali. W Lidze Plus Extra padła sugestia ze strony prowadzących, że Zagłębie wyjdzie z tej sytuacji z twarzą, jeśli pokryje koszty leczenia naszego zawodnika. Myślę, że ten ruch byłby odpowiedni. Ewentualne przeprosiny ze strony zawodnika niczego tu nie zmienią, bo nie mówimy o zwykłym faulu, tylko prawdopodobnie o zachowaniu z premedytacją. Jeśli Zagłębie nie będzie chciało współpracować w tej sprawie, być może będziemy czynić kolejne kroki – dodaje.

Cały tekst w serwisie Goal.pl.

Komentarze