Fatalne pudło Exposito, remis w Szczecinie

Erik Exposito
Erik Exposito fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

W drugiem sobotnim starciu w ramach 22. kolejki polskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin zremisowała ze Śląskiem Wrocław. Warto zaznaczyć, że to drugie starcie tego dnia w lidze polskiej, które zakończyło się bezbramkowym podziałem punktów.

Czytaj dalej…

Spoglądając na sytuację w tabeli bój z udziałem Dumy Pomorza i WKS-u zapowiadał się interesująco. Wszak obie ekipy w ligowej tabeli przed pierwszym gwizdkiem sędziego zajmowały miejsce w TOP 4 tabeli polskiej ekstraklasy. Rzeczywistość jednak brutalnie zweryfikowała położenie obu drużyn w ligowej klasyfikacji.

Goście już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie, co było następstwem decyzji sędziego, który zdecydował się podyktować rzut karny dla Śląska po dotknięciu piłki ręką przez jednego z rywali we własnym polu karnym. Erik Exposito szansy na gola jednak nie wykorzystał, pudłując niemiłosiernie.

Pogoń bliska zdobycia bramki była natomiast po godzinie gry, gdy na mocne uderzenie z rzutu wolnego pozwolił sobie Paweł Cibicki, ale jego próba była niecelna. Futbolówka po uderzeniu zawodnika Portowców przeleciała nad poprzeczką bramki rywali. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 0:0

Żółte kartki:
Śląsk: Stiglec 34′

Pogoń (4-4-2): Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Nunes, D. Dąbrowski, Kowalczyk, Podstawski, Listkowski (75′ Benyamina), Spiridonović (86′ Stec), Manias (60′ Cibicki)

Śląsk (4-4-2): Putnocky – Stiglec, Zivulić, Celeban, Musonda, Mączyński, Łabojko, Chrapek, Płacheta (88′ Bergier), Pich (82′ Gąska), Exposito.

Sędzia główny: Łukasz Szczech (Warszawa)

Komentarze