Ekstraklasa: debiutancki gol Gretarssona dał zwycięstwo Śląskowi, Pogoń może żałować nie przełożenia meczu [wideo]- podsumowanie 2. kolejki

Victor Garcia Marin i Daniel Gretarsson
Victor Garcia Marin i Daniel Gretarsson Pressfocus

Pogoń Szczecin była jedynym zespołem, który nie przełożył swojego spotkania przed rewanżowymi meczami II Ligi Konferencji Europy. I może chyba żałować tego ruchu, bo przegrała ze Śląskiem Wrocław 1:2.

Tylko Pogoń zagrała z pucharowiczów

Wcześniej swoje spotkania przełożyły Lech Poznań (z Miedzią Legnica), Lechia Gdańsk (z Górnikiem Zabrze) i Raków Częstochowa (z Piastem Gliwice). Pogoń Szczecin także miała taką możliwość, ale szkoleniowiec Jens Gustafsson uznał, że może to negatywnie wpłynąć na rytm meczowy jego podopiecznych. Nie sposób temu myśleniu nie przyznać racji, bo Portowcy prezentowali się we Wrocławiu naprawdę dobrze. Przegrali jednak ze Śląskiem 1:2.

Już w 4. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Dennis Jastrzembski, który wykorzystał doskonałe podanie od Erika Exposito. Hiszpan przebiegł z piłką pół boiska, ale zamiast strzelać, wypatrzył w szesnastce wbiegającego lewego skrzydłowego. Pogoń odpowiedziała w 30. minucie. Znów dał o sobie znać Wahan Biczachczjan i jego fenomenalna umiejętność strzałów z dalszej odległości. Ormiański pomocnik tuż przed polem karnym otrzymał podanie od Damiana Dąbrowskiego i nieprzyjemnym uderzeniem przy słupku, pokonał Michała Szromnika. Kozłująca piłka utrudniła interwencję bramkarzowi Śląska.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do wrocławian. Gola na wagę trzech punktów strzelił Daniel Leo Gretarsson, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach WKS.