Będzie zmiana trenera w Śląsku Wrocław

Jacek Magiera
Jacek Magiera fot. PressFocus

Jacek Magiera od poniedziałku ma zostać nowym trenerem Śląska Wrocław. Informacje w tej sprawie podał Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl. Były selekcjoner reprezentacji Polski do lat 19 na stanowisku opiekuna Wojskowych zastąpi Vitezslava Lavickę.

Będzie wstrząs w Śląsku

Jacek Magiera tym samym tuż po zakończeniu 22. kolejki PKO Ekstraklasy wróci do pracy w ligowej piłce. Chociaż 44-latek miał ambitne plany związane z prowadzeniem młodzieżowej reprezentacji Polski, to fakt, że ostatecznie rozgrywki drużyn narodowych do lat 19 zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa, przyczyniły się do tego, że Magiera zaczął szukać nowych wyzwań.

W przypadku byłego trenera między innymi Legii Warszawa mówiło się również o zatrudnieniu w Jagiellonii Białystok, gdzie pracę stracił Bogdan Zając. Ostatecznie wybór Magiery padł jednak na wrocławskiego Śląska.

Będzie walka o czołowe lokaty?

WKS legitymuje się po rozegraniu 22 spotkań ligi polskiej 30 punktami. Tymczasem trzeci Raków Częstochowa, zajmujący ostatnie miejsce premiowane grą w europejskich pucharach, ma na swoim koncie 37 oczek. W pierwszym spotkaniu po przerwie reprezentacyjnej wrocławianie zmierzą się z Jagiellonią Białystok.

W kontekście Vitezslava Lavicki dodajmy, że trafił do tego klubu w 2019 roku. Jak dotąd prowadził go w 78 spotkaniach, w których Śląsk wygrał 30 meczów, 20 zremisował i 28 przegrał. Największymi sukcesami 57-latka w karierze trenerskiej są przede wszystkim dwa mistrzostwa Czech. Dla porównania przymierzany do pracy we wrocławski klubie trener Magiera ma na swoim koncie dwa mistrzostwa Polski i cztery Puchary Polski.

Komentarze