Garbarnia wypożyczyła bramkarza Rakowa

Xavier Dziekoński
Xavier Dziekoński PressFocus

Xavier Dziekoński został wypożyczony na pół roku z Rakowa Częstochowa do Garbarni Kraków. Sprawdziły się zatem wcześniejsze doniesienia mediów.

  • Xavier Dziekoński regularnej gry poszuka w drugiej lidze
  • Angaż 19-latka potwierdziła Garbarnia Kraków
  • Młody golkiper uchodzi za duży talent

Xavier Dziekoński zagra przy Rydlówce

Xavier Dziekoński na zasadzie półrocznego wypożyczenia przeprowadził się z Rakowa Częstochowa do Garbarni Kraków – poinformował drugoligowy klub za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej. 19-letni bramkarz pomyślnie przeszedł testy medyczne, a następnie podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku. W kontrakt nie wpisano opcji transferu definitywnego.

Pierwszy raz będę występował w zespole z eWinner 2. Ligi. Jestem ciekawy drużyn oraz poziomu, jaki prezentują. Pierwsze wrażenia z pobytu w bazie treningowej Garbarni są pozytywne. Dobry stan boisk, przede wszystkim ich liczba i dobre miejsce do pracy – powiedział Xavier Dziekoński.

– Śledzę niższe ligi polskie, więc wiem, jakim klubem jest Garbarnia. Wiem, gdzie przychodzę. Potrzebuję gry. Garbarnia to dobre miejsce do rozwoju i to jest najważniejsze – dodał młody golkiper.

Wydaje się, że młodzieżowy reprezentant Polski w drugoligowej Garbarni Kraków będzie mógł liczyć na regularne występy, czego nie mógł mu zapewnić Raków Częstochowa.

Perspektywiczny bramkarz z uwagi na ogromną konkurencję w pierwszym zespole, grał tylko dla drugiej drużyny “Medalików”, która rywalizuje na poziomie trzeciej ligi.

Komentarze