Radomiak traci dwóch ważnych piłkarzy

Piłkarze Radomiaka
Piłkarze Radomiaka Pressfocus

Radomiak Radom był jedną z rewelacji rundy jesiennej PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Dariusza Banasika na półmetku sezonu zajmują czwartą pozycję w lidze, a od miejsca promującego grą w eliminacjach europejskich pucharów dzieli ich jedynie bilans bramkowy, gorszy od tego Rakowa Częstochowa. Jak donosi Szymon Janczyk, Radomiak w najbliższych meczach będzie musiał sobie radzić bez kontuzjowanych Filipe Nascimento i Dawida Olejarki.

  • Radomiak rozegrał bardzo dobrą rundę jesienną w Ekstraklasie
  • Piłkarze z Radomia zajmują czwartą pozycję w lidze i chcą walczyć o europejskie puchary
  • Trener w meczu z Wisłą Płock będzie musiał radzić sobie bez dwóch kontuzjowanych piłkarzy

Radomiak po cichu robi swoje

Obaj zawodnicy byli ważnymi ogniwami czarnego konia tego sezonu Ekstraklasy. W trakcie rundy jesiennej sztab nie chciał wypowiadać się publicznie odnośnie celów drużyny, jednak wygląda na to, że warto głośno mówić o walce o awans do europejskich pucharów. Beniaminek radzi sobie w tym sezonie rewelacyjnie, a na rozkładzie ma między innymi Legię Warszawę, czy Lecha Poznań.

W lutym w składzie drużyny z Radomia zabraknie jednak Filipe Nascimento i Dawida Olejarki. Portugalczyk kontuzji doznał podczas sparingu z Metalistem Charków. W wyniku ostrego faulu pomocnikowi wypadł bark i na pewno nie zagra przez najbliższe trzy tygodnie. Ponadto niezdolny do gry jest Dawid Olejarka, jeden z nowych nabytków Radomiaka Radom. On również nie wybiegnie na boisko w lutym, chociaż wstępne prognozy były optymistyczne.

Pierwszym rywalem Radomiaka w rundzie wiosennej będzie zajmująca szóstą pozycję Wisła Płock. Poprzedni mecz między tymi drużynami zakończył się zwycięstwem ekipy z Płocka 1:0.

Sprawdź też: Nowe zasady dotyczące przekładania meczów w Polsce

Komentarze