Dwóch Francuzów odchodzi z Legii

William Remy
William Remy PressFocus

Legia Warszawa poinformowała w piątek o rozstaniu z dwoma zawodnikami. Barw mistrzów Polski nie będą już bronić William Remy i Vamara Sanogo. W obu przypadkach klub rozwiązań obowiązujące kontraktu.

29-letni Remy do Legii Warszawa trafił w styczniu 2018 roku na zasadzie wolnego transferu z Montpellier. Wcześniej reprezentował również takie kluby jak RC Lens, US Creteil i FCO Dijon.

W zespole Legii rozegrał do tej pory 52 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich trzy bramki i notując trzy asysty W tym sezonie środkowy obrońca wystąpił w zaledwie trzech meczach PKO Ekstraklasy. Jego kontrakt miał obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Z warszawskim zespołem żegna się również jego rodak Vamara Sanogo. 25-letni napastnik, który w trakcie swojej kariery występował także w Anglii, do Legii trafił w styczniu 2017 roku na zasadzie definitywnego transferu z Zagłębia Sosnowiec, do którego był również później wypożyczony.

Od tamtej pory Sanogo wystąpił jednak w zaledwie czterech meczach Legii, zdobywając w nich jednego gola. Dwa z tych występów zaliczył w obecnym sezonie. W jego przypadku umowa również miała obowiązywać do końca obecnego sezonu.

Teraz francuscy piłkarze mają wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowych klubów.

Komentarze