Legia znów na tarczy! Niemoc poznaniaków trwa

Piast Gliwice - Legia Warszawa
Piast Gliwice - Legia Warszawa Pressfocus

Na niedzielę zaplanowano jedynie trzy spotkania 12. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszej konfrontacji Zagłębie Lubin zremisowało z Cracovią 1:1. Triumfatora nie wyłoniono także w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta Poznań podzieliła się punktami ze Stalą Mielec (0:0). Na zakończenie dnia Piast Gliwice rozbił Legię Warszawa (4:1).

Podział oczek w Lubinie

Gospodarze objęli prowadzenie dzięki trafieniu Filipa Starzyńskiego. Krakowianie wierzyli w odrobienie strat. Ta sztuka im się udała, bo w końcówce bramkę na wagę jednego oczka zdobył Mathias Rasmussen. Pasy nie przegrały w lidze od ponad dwóch miesięcy.

Warta wciąż czeka

6 sierpnia to data wyjątkowa dla kibiców Warty. Poznaniacy wygrali bowiem wtedy ostatni mecz w Ekstraklasie. W Grodzisku Wielkopolskim liczyli, że przełamanie nastąpi przeciwko Stali. Gospodarze oraz mielczanie nie zaprezentowali jednak niczego wybitnego i ostatecznie było 0:0.

Legia wciąż blisko dna

Trzy porażki z rzędu w Ekstraklasie absolutnie nie przystawały takiemu klubowi jak Legia. Warszawiacy pierwszego zwycięstwa od dawna szukali w Gliwicach, ale go nie znaleźli. Piast był bowiem bardzo skuteczny, w przeciwieństwie do oponenta. Dzięki temu wygrał 4:1. Drużyna Czesława Michniewicza w tabeli Ekstraklasy ma tylko trzy punkty więcej, niż ostatni Górnik Łęczna.

PKO Ekstraklasa – aktualna tabela

Komentarze