Duża zmiana w Legii. Mistrz Polski z nowym dyrektorem sportowym

Jacek Zieliński
Jacek Zieliński PressFocus

Legia Warszawa poinformowała, że Radosław Kucharski nie jest już jej dyrektorem sportowym. Od teraz za pion sportowy odpowiada Jacek Zieliński.

  • Od 27 grudnia nowym dyrektorem sportowym Legii jest Jacek Zieliński
  • Będzie on w pełni odpowiedzialny za pion sportowy
  • Były piłkarz warszawskiego klubu na tym stanowisku zastąpił Radosława Kucharskiego

Legia zdecydowała się na ważną zmianę

Rok 2021 Legia zakończyła w strefie spadkowej w tabeli Ekstraklasy. Ponadto atmosfera wokół aktualnego mistrza Polski nie jest najlepsza. Warszawianie mają już trzeciego trenera w tym sezonie. Kibice winą za to obarczali między innymi dyrektora sportowego Radosława Kucharskiego.

Legia w nowym roku ma spisywać się znacznie lepiej. Jej właściciel Dariusz Mioduski uznał, że zadbać o to ma już nie Kucharski, a Jacek Zieliński, który został nowym dyrektorem sportowym. To były piłkarz warszawian, który z klubem związany jest od 1992 roku. Ostatnio odpowiadał głównie za akademię. Teraz będzie miał znacznie więcej obowiązków.

Cały obszar pionu sportowego będzie w mojej jurysdykcji – będę odpowiadał za skauting, Akademię i oczywiście pierwszy zespół. Mam pomysł na to, jak poszczególne elementy powinny wyglądać, jak przesuwać zawodników z Akademii na poziom seniorski i na jakich zasadach to wszystko ma się odbywać. Chciałbym, by był to przejrzysty proces, o którym będzie wiedział także trener i dyrektor Akademii. W czymś takim nie można iść na skróty – powiedział Jacek Zieliński.

Jacek Zieliński posiada wiedzę i doświadczenie, które pozwolą mu zarządzać całą działalnością sportową Legii Warszawa i rozwijać ją zgodnie z celami oraz aspiracjami klubu. Od dziś jest osobą odpowiedzialną za szeroko rozumiany dział sportu. Całość tego obszaru podlega Jackowi, wyłącznie w jego kwestii pozostaje dobór współpracowników. Jako właściciel i prezes zrobię wszystko, aby stworzyć mu jak najlepsze warunki do realizacji celów sportów – stwierdził Dariusz Mioduski.

Czytaj także: Papszun o możliwej pracy w Legii: nie czuję strachu

Komentarze