Drugi gol w drugim meczu Johannssona. Lech triumfuje w derbach

Warta Poznań - Lech Poznań
Warta Poznań - Lech Poznań Pressfocus

Warta Poznań przegrała z Lechem Poznań 1:1 (0:0) w meczu 19. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze od początku pierwszej połowy utrzymywali przez dłuższy czas prowadzenie. Dopiero w końcówce Kolejorz zdołał wyrównać a następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Zdecydowanym faworytem derbów Poznania był zespół Kolejorza. Lech Poznań pokazywał swoją przewagę na boisku. Piłkarze gości częściej utrzymywali się przy piłce, a także wielokrotnie zagrażali bramce przeciwnika. Do pełni szczęścia brakowało im tylko gola, którego pomimo kilku okazji nie udało się zdobyć w pierwszej połowie.

Druga połowa była już nieco bardziej wyrównana i zaczęła się dla Warty w wymarzony sposób. W 46. minucie gospodarze popisali się ładną akcją w polu karnym rywala. Baku podał wtedy do Kuzimskiego, a Polak z bardzo bliskiej odległości pokonał Van der Harta i dał swojej drużynie prowadzenie.

Lech gonił wynik, ale przez dłuższy czas akcje kończyły się fiaskiem. Dopiero w 80. minucie Kolejorzowi udało się doprowadzić do wyrównania. Wtedy to jeden z piłkarzy gości wrzucił piłkę w pole karne. Tam centrę przedłużył Tiba, a z bliskiej odległości golkipera strzałem głową pokonał Johannsson. Dla Amerykanina jest to drugi gol w drugim występie w barwach Lecha Poznań.

Gości podział punktów nie satysfakcjonował, dlatego szukali trafienia dającego zwycięstwo. Drugi raz defensywa Warty skapitulowała dopiero w 94. minucie. Wtedy to po centrze jednego z Lechitów w polu karnym powstało olbrzymie zamieszanie. Najlepiej odnalazł się w nim Tiba, który zgarnął piłkę, zrobił sobie miejsce i ustalił wynik meczu na 1:2.

Komentarze