Dramat Lecha w doliczonym czasie gry

Ben Van Dael
Ben Van Dael fot. Radosław Bełżek

W drugim piątkowym spotkaniu 21. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na swoim stadionie z Zagłębiem Lubin 1:2. Gospodarze mogą mówić o pechu, bowiem drugiego gola stracili w doliczonym czasie gry, po trafieniu samobójczym.

W pierwszej połowie najlepszą okazję zmarnował Maciej Makuszewski, który w 38. minucie po dośrodkowaniu Vernona De Marco  nie trafił do pustej bramki. Tuż przed przerwą sytuację dla Zagłębia miał Patryk Tuszyński, lecz z bliska strzelił nad poprzeczką.

Pierwsze 20 minut po wznowieniu gry należało do Kolejorza. W 60. minucie wydawało się, że po strzale Szymona Pawłowskiego przekroczyła linię bramkową, ale po analizie VAR okazało się, że gola jednak nie było. Trzy minuty później Zagłębie uratował Konrad Forenc, broniąc uderzenie Macieja Gajosa. Wreszcie w 66. minucie spotkania kibice zobaczyli pierwszą bramkę. Mocno po ziemi z dystansu uderzył Pedro Tiba, piłka odbiła się od słupka, następnie Forenca, a z metra do pustej bramki wpakował ją Christian Gytkjaer.

Niewiele brakowało, a kilka minut później byłoby już 2:0 dla Lecha, bowiem Forenc wybił piłkę wprost pod nogi Gytkjaera, by za chwilę obronić strzał Duńczyka.

Tym czasem w 75. minucie goście wyrównali. Pawłowski zagrał piłkę z prawego skrzydła wzdłuż bramki, a Rafał Janicki przy próbie interwencji nastrzelił piłkę na Filipa Starzyńskiego i było 1:1. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, szczęście znowu uśmiechnęło się do Zagłębia. W trzeciej minucie doliczonego czas gry goście wykonali rzut rożny, piłkę piętą zagrał Maciej Dąbrowski, a Nikola Vujadinović głową umieścił ją we własnej bramce, zapewniając rywalom trzy punkty.

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)

1:0 Gytkjaer 66′
1:1 Starzyński 75′
1:2 Vujadinović 90’+3 (s)