Doświadczony pomocnik na dłużej w Pogoni

Kamil Drygas
Kamil Drygas fot. PressFocus

Kamil Drygas przedłużył umowę z Pogonią Szczecin, poinformowała oficjalna strona internetowa Granatowo-bordowych. Kontrakt doświadczonego zawodnika został przedłużony do końca czerwca 2022 roku.

Przygoda z Portowcami nie skończy się po sezonie

Kamil Drygas zasilił szeregi Pogoni Szczecin w 2016 roku, rozstając się wówczas z bydgoskim Zawiszą. Dotychczasowa umowa środkowego pomocnika kończyła się z końcem obecnego sezonu. Sternicy Portowców podjęli jednak decyzję o przedłużeniu jej o kolejny rok.

– Od 2016 roku zdążyłem się zadomowić w Szczecinie. Dobrze czuję się w tych barwach i na murawie przy Twardowskiego. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę kibiców i usłyszę doping na naszym nowym stadionie – mówił Drygas po podpisaniu nowego kontraktu.

Szansa na sukces

29-letni zawodnik zaliczył jak dotąd 143 spotkania w szeregach Pogoni. Zdobył w nich 28 bramek, a ponadto zaliczył 14 asyst. Z kolei tylko w trwającej kampanii piłkarz rozegrał 23 mecze, strzelając w nich pięć goli.

Pogoń plasuje się aktualnie na pozycji wicelidera PKO Ekstraklasy. Do pierwszej Legii Warszawa zespół z Twardowskiego traci siedem oczek. Już w najbliższy weekend obie ekipy zmierzą się ze sobą w spotkaniu w ramach 23. kolejki.

Spotkanie odbędzie się na stadionie przy Łazienkowskiej. Start meczu zaplanowany jest na godzinę 17:30. Przypomnijmy, że pierwsza batalia w tym sezonie między obiema drużynami zakończyła się rezultatem 0:0. Pogoń jest bez porażki w bojach z Legią od pięciu spotkań. Portowcy ze stołeczną ekipą przegrali po raz ostatni w kwietniu 2019 roku, gdy ulegli Legii 1:3.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze