Doświadczony obrońca wzmocnił GKS Tychy

Dominik Nowak
Dominik Nowak fot. PressFocus

GKS Tychy poinformował, że sfinalizował transfer Petra Buchty. 29-latek związał się z ekipą z Fortuna 1. ligi umową do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

  • GKS Tychy ogłosił trzecie letnie wzmocnienie
  • Nowy zawodnikiem ekipy Dominika Nowaka został Petr Buchta
  • Czeski defensor parafował umowę z tyszanami na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy

Bucha został nowym zawodnikiem GKS-u

GKS Tychy ma ambitne plany związane z nową kampanią. Trener Dominik Nowak nie ukrywa, że drużyna z tak ładnym stadionem powinna występować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pomóc w zrealizowaniu celu, którym będą co najmniej baraże o grę w PKO Ekstraklasie, ma Petr Buchta. Zawodnik wzmocnił tyszan w defensywie.

“Trzecim piłkarzem, który dołączył do GKS-u Tychy przed startem sezonu 2022/23 jest Czech Petr Buchta. 29-letni środkowy obrońca, który ma na swoim koncie ponad 220 występów w czeskiej ekstraklasie, podpisał z tyskim klubem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z Tychów.

Buchta w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w 31 meczach ligowych. Zdobył w nich trzy bramki, broniąc barw MFK Karvina.

GKS Tychy nowy sezon ligowy zacznie 16 lipca na wyjeździe. Pierwszy rywalem Trójkolorowych będzie Chojniczanka Chojnice. Tymczasem pierwsze spotkanie w roli gospodarza GKS rozegra przeciwko ŁKS-owi już 24 lipca.

Czytaj więcej: Nowak został nowym trenerem GKS-u Tychy

Komentarze