Były reprezentant Polski nowym bramkarzem Śląska

Rafał Leszczyński
Rafał Leszczyński Pressfocus

Śląsk Wrocław po słabym sezonie w Ekstraklasie intensywnie pracuje nad wzmocnieniami na kampanię 2022/23. Wojskowi dopięli już trzy transakcję, a w środę poinformowali o czwartym wzmocnieniu przed nowym sezonem. Do Śląska dołączył bramkarz Rafał Leszczyński.

  • Śląsk Wrocław aktywnie działa na rynku transferowym
  • Wojskowi zapewnili sobie w środę czwarte wzmocnienie przed nowym sezonem
  • Do ekipy z Wrocławia przeniósł się Rafał Leszczyński

Doświadczony golkiper powalczy o miejsce w wyjściowym składzie

Śląsk Wrocław w poprzednim sezonie niemal do ostatniej kolejki musiał walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie. Wojskowi prezentowali się bardzo słabo, a w trakcie sezonu zwolniony został Jacek Magiera. Zmiana na stołku trenerskim nie przyniosła zbyt dużej poprawy gry ekipy z Wrocławia. Dlatego też wraz z końcem sezonu klub rozstał się z Piotrem Tworkiem, który zdołał poprowadzić ją zaledwie w 10 meczach.

Klub przeprowadził latem już trzy transfery, a na Tarczyński Arena Wrocław trafili Jakub Lutostański, Michał Rzuchowski i Martin Konczkowski. Do tego grona dołączył w środę golkiper Chrobrego Głogów – Rafał Leszczyński. 

Doświadczony golkiper do tej pory w PKO BP Ekstraklasie rozegrał tylko trzy spotkania w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Teraz stanie przed szansą, nad zwiększeniem ich liczby w barwach Śląska Wrocław. 

– Szukaliśmy bramkarza z silną osobowością i określonym profilem piłkarskim, który będzie odpowiadał trenerowi. Rafał spełnia nasze wymagania i mamy nadzieję, że potwierdzi swoją wartość i wzmocni rywalizację o miejsce między słupkami – powiedział dyrektor sportowy Śląska, Dariusz Sztylka.

Zobacz też: Śląsk podjął decyzję w sprawie doświadczonego bramkarza

Komentarze