“Dostajemy bodziec, aby z dużą wiarą podejść do kolejnej rundy”

Maciej Rosołek
Maciej Rosołek fot. PressFocus

Legia Warszawa zremisowała w pierwszym meczu kontrolnym na zgrupowaniu w Turcji z Sabail FK (2:2). Po zakończeniu spotkania na ocenę meczu pozwolił sobie autor dwóch gol Maciej Rosołek.

  • Legia Warszawa od remisu zaczęła granie w 2023 roku
  • Wojskowi zremisowali w niedzielę z Sabail FK dzięki dwóm trafieniom Macieja Rosołka
  • 21-latek ocenił pierwszy etap przygotowań po zakończeniu spotkania

Rosołek po pierwszym sparingu Legii

Legia Warszawa ma ambitny plan, aby namieszać w drugiej części sezonu PKO Ekstraklasy. Jednocześnie Wojskowi mają zamiar powalczyć również o triumf w Fortuna Pucharze Polski.

Możliwe, że kluczową postacią w składzie ekipy Kosty Runjaicia będzie wiosną Maciej Rosołek. Napastnik 15-krotnego mistrza Polski dobrze zaczął 2023 roku w szeregach Wojskowych.

Za mną dobry początek przygotowań. Na pewno cieszą mnie bramki. Wynik może nie do końca taki, jaki byśmy chcieli. Pamiętajmy jednak, że to okres przygotowawczy. Musimy wyciągnąć wnioski po tym spotkaniu. W naszej lidze trafiam trochę mniej niż w sparingach, ale może teraz to się zmieni – mówił Rosołek cytowany przez Legia.com.

W niedzielnym sparingu 21-latek strzelił dwa gole. To bez wątpienia może wpłynąć pozytywnie na zawodnika urodzonego w Siedlcach.

Bramki dodają pewności siebie. Ja, kibice, trener, jednym słowem wszyscy dostajemy bodziec, aby z dużą wiarą podejść do kolejnej rundy na naszych boiskach – przekonywał napastnik Legii.

Legioniści pierwsze ligowe spotkanie rozegrają 28 stycznia, mierząc się na swoim stadionie z Koroną Kielce. Mecz odbędzie się o 15:00.

Czytaj więcej: Rekordowy zarobek Stali Mielec. Napastnik coraz bliżej transferu

Komentarze