Dosadne słowa prezesa PZPN po odebraniu Groclinowi Pucharu Polski

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek fot. Grzegorz Wajda

Polski Związek Piłki Nożnej wczoraj w specjalnym komunikacie poinformował o tym, że Groclin Dyskobolia został pozbawiony Pucharu Polski wywalczonego w 2005 roku. Sąd udowodnił klubowi z Wielkopolski czyny korupcyjne. Tymczasem na komentarz w tej sprawie pozwolił sobie Zbigniew Boniek.

Czytaj dalej…

Polski Związek Piłki Nożnej, pozbawiając Groclin Dyskobolię wywalczonego 15 lat temu Pucharu Polski, nie zdecydował się na przekazanie tego trofeum innej ekipie. Przypomnijmy, że w pamiętnym dwumeczu, który był wówczas toczony, ekipa z Wielkopolski wygrała 2:0. W rewanżu Miedziowi zwyciężyli 1:0. Ostatnio jednak światło dzienne ujrzała wiadomość, że pierwszy bój nie był rozgrywany zgodnie z zasadami fair-play.

W minionym roku skazany wyrokiem sądu został były menedżer Groclinu Dyskobolii, Władysław K, który miał podjąć ruchy korupcyjne. Co prawda ukarany odwołał się od decyzji, ale w lipcu tego roku Sąd Odwoławczy także uznał działacza za winnego.

Boniek: Karanie kogoś za korupcję to smutek, a nie sukces

Interwencję w sprawie podjął też Polski Związek Piłki Nożnej, odbierając Groclinowi Dyskoboli Puchar Polski, co przez opinię publiczną zostało chwalone i traktowane jako sukces. Takie podejście do sprawy zdenerwowało jednak sternika polskiej centrali, który skomentował sprawę za pośrednictwem Twittera.

– Trzeba mieć zrytą głowę, aby mówić, że odebranie komuś Pucharu Polski to jakiś sukces – napisał w dosadnych słowach Boniek. – Karanie kogoś za korupcję to smutek, a nie sukces… niestety – dodał były reprezentant Polski.

Komentarze