Dominik Furman wrócił do Ekstraklasy

Dominik Furman
Dominik Furman fot. Wisła Płock

Wisła Płock w oficjalnym komunikacie poinformowała, że nowym zawodnikiem tego klubu został Dominik Furman. Zawodnik rozstał się z Nafciarzami latem 2020 roku. Po roku wrócił jednak ekipy z Płock, z którą związał się umową do 2022 roku.

  • Wisła Płock ogłosiła transfer nowego pomocnika
  • Nafciarzy wzmocnił Dominik Furman
  • Środkowy pomocnik podpisał kontrakt do końca czerwca 2022 roku

Wisła Płock odzyskała środkowego pomocnika

Wisła Płock ostatnią kampanię zakończyła na 12. pozycji. Na najbliższy sezon płocka ekipa ma ambitne plany, aby zakończyć rozgrywki w czołówce ligowej tabeli. Klubowi działacze pracują, aby cel udało się zrealizować.

Już wcześniej z Wisłą swoją przyszłość związał Marko Kolar znany w Polsce z występów w krakowskiej Wiśle. Kolejnym wzmocnieniem jest natomiast powrót Furmana do teamu z Płocka. 29-latek ma ustabilizować grę w środku pola drużyny Macieja Bartoszka.

Furman występował w szeregach Wisły z Płocka w latach 2016-2020. Może pochwalić się w tym zespole bilansem 142 spotkań, w których zdobył 19 bramek, a ponadto zaliczył 26 asyst. W powszechnej opinii zawodnik był uznawany na lidera drużyny.

Pozyskanie Furmana przez Nafciarzy jest kolejnym dużym transferem w PKO Ekstraklasie tego lata. Wcześniej z polskimi klubami związali się między innymi: Lukas Podolski (Górnik Zabrze), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok), czy Artur Sobiech (Lech Poznań).

Wisła z Płocka swój pierwszy mecz w nowej kampanii rozegra już 24 lipca, mierząc się z Legią Warszawa na wyjeździe. Na obiekcie rywali Nafciarze zagrają także w ramach drugiej serii gier, mierząc się z Lechią Gdańsk. Dopiero w ramach trzeciej kolejki zagrają na swoim stadionie z Radomiakiem Radom.

Czytaj więcej: Wisła Płock przedłużyła kontrakt z trenerem

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze