Ivan Djurdjević wraca do Ekstraklasy!

Ivan Djurdjević
Ivan Djurdjević PressFOcus

Śląsk Wrocław poinformował, że nowym szkoleniowcem drużyny zostanie Ivan Djurdjević. Serb, który ostatnio z sukcesami prowadził Chrobrego Głogów, zastąpił Piotra Tworka.

  • Przed tygodniem Śląsk Wrocław poinformował o zwolnieniu Piotra Tworka z roli trenera pierwszej drużyny
  • W czwartek klub oznajmił, że zatrudnił Ivana Djurdjevicia
  • Serb ostatnio  poprowadził Chrobrego Głogów do finału baraży o awans do Ekstraklasy. W przeszłości pracował też w Lechu Poznań

Djurdjević poprowadzi Śląsk Wrocław

Przez tydzień władze Śląska Wrocław trzymały kibiców w niepewności. Dopiero w czwartek dowiedzieliśmy się, kto zastąpi zwolnionego Piotra Tworka. Wybór padł na Ivana Djurdjevicia. Serb od trzech lat prowadził z sukcesami Chrobrego Głogów. W zakończonym sezonie doprowadził drużynę aż do finału baraży o awans do Ekstraklasy. Tam już swoją wyższość okazała Korona Kielce.

Przed 45-latkiem niełatwe zadanie. Śląsk skończył ostatnią kampanię tuż nad kreską, co zdecydowanie nie spodobało się ani władzom, ani kibicom klubu z Wrocławia.

Były szkoleniowiec Lecha Poznań podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. W umowie zawarto możliwość przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy. Jego sztab stanowić będą Maciej Stachowiak, Marcin Dymkowski (w roli asystentów) oraz Mariusz Bałdyn (jako trener bramkarzy).

Serb nie krył zapału do podjęcia nowej pracy.

– Dziękuję zarządowi i dyrektorowi sportowemu za zaufanie. W rozmowach, które przeprowadziliśmy, znaleźliśmy wspólny język. Chcielibyśmy przezwyciężyć ten trudny dla klubu moment i obudzić śpiącego giganta. Mój zespół musi być agresywny, szybki, sprytny i zawsze walczyć o zwycięstwo – powiedział Djurdjević za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia klubu.

Komentarze