Dawid Pakulski może rozstać się z Zagłębiem

Dawid Pakulski
Dawid Pakulski fot. Zagłebie Lubin

Dawid Pakulski niewykluczone, że wkrótce rozstanie się z Zagłębiem Lubin. Zawodnik znajduje się na radarze Slovana Liberec, czyli klubu z czeskiej ekstraklasy. Piłkarz znajduje się już na testach w szeregach Niebiesko-białych.

Dawid Pakulski miał okazję zagrać dzisiaj w sparingu wewnętrznym Slovana Liberec. 22-latek będzie jednocześnie pod lupą sztabu szkoleniowego ekipy z Czech przez najbliższych kilka dni. Po tym czasie ma zostać podjęta decyzja w sprawie przyszłości zawodnika.

Pakulski jest kolejnym młodym i zdolnym wychowankiem akademii piłkarskiej Zagłębia Lubin. Godne uwagi jest również to, że to kolejny zawodnik Miedziowych, który przykuł uwagę zagranicznego klubu. Jeśli spełni oczekiwania sterników i sztabu szkoleniowego Slobana Liberec, to trafi do tej drużyny na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego.

Urodzony w Wałbrzychu zawodnik w trakcie trwającej kampanii rozegrał jeden mecz w PKO Ekstraklasie, spędzając na placu gry dziewięć minut. Do pierwszego zespołu Miedziowych piłkarz trafił w listopadzie 2017 roku. Łącznie w koszulce Zagłębia rozegrał 30 meczów, notując w nich trzy trafienia.

Obecny kontrakt Pakulskiego z Miedziowymi obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Rynkowa wartość zawodnika wynosi 150 tysięcy euro według Transfermarkt.de. Pakulski to środkowy pomocnik, który jest na tyle wszechstronny, że może grać również jako boczny obrońca lub skrzydłowy.

Jeśli do skutku dojdzie transakcja zawodnika do Slovana, to Pakulski będzie walczył z nową drużyną o awans do europejskich pucharów. Drużyna z Liberca plasuje się aktualnie na ósmej pozycji. Do czwartej Sigmy Ołomuniec traci oczko.

Komentarze