Davit Skhirtladze na pokładzie Arki

Davit Skhirtladze
Davit Skhirtladze fot. Stanisław Wrzosek / Arka.gdynia.pl

Davit Skhirtladze został nowym zawodnikiem Arki Gdynia, poinformował klub z Trójmiasta. Zawodnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Czytaj dalej…

Skhirtladze jest ofensywnym pomocnikiem. Urodził się 16 marca 1993 roku w Tbilisi w Gruzji. Ostatnio grał w zespole Riga FC. Jest wychowankiem Sasco Tbilisi.

W latach 2011-2015 występował w duńskim AGF Aarhus. Po kilku miesiącach z drużyną rezerwową, otrzymał kontrakt zawodowy i dołączył do pierwszej drużyny. Rozegrał w niej 75 spotkań, w których zdobył pięć bramek.

26-latek w styczniu 2016 roku dołączył do Silkeborg IF, gdzie spędził dwa lata. W 88 meczach zdobył 26 bramek. Potem trafił do Spartaka Trnava i Riga FC.

Skhirtladze grał w młodzieżowych reprezentacjach Gruzji U-17, U-19 i U-21 (2009-2013). W pierwszej reprezentacji swojego kraju piłkarz zagrał w czterech meczach.

Na temat nowego nabytku gdynian głos zabrał również szkoleniowiec Arki. – Wiem, że Davit był obserwowany i przymierzany do Arki już wcześniej. Nie trafił tu jednak ze względów formalnych. M.in. dlatego spędził ostatnie pół roku w Rydze. Teraz nic nie stało na przeszkodzie. Przeszedł pozytywnie testy medyczne, a ja miałem okazję zobaczyć go przez kilka dni w treningu oraz podczas meczu sparingowego. Liczę, że będzie wartością dodaną do naszego zespołu – powiedział Jacek Zieliński.

Komentarze