Były piłkarz Romy i Man United na testach w Miedzi

Miedź Legnica
Miedź Legnica PressFocus

Miedź Legnica testuje Davide Petrucciego. Sztab szkoleniowy klubu z Ekstraklasy sprawdza 31-letniego środkowego pomocnika, który zimą może wzmocnić szeregi popularnej “Miedzianki”.

  • Davide Petrucci przebywa na testach w Miedzi Legnica
  • Środkowy pomocnik wkrótce może podpisać kontrakt z polskim klubem
  • 31-latek w przeszłości szkolił się w Romie czy Manchesterze United

Davide Petrucci sprawdzany przez Miedź Legnica

Miedź Legnica za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o tym, że na testach w ekstraklasowym zespole przebywa Davide Petrucci. 31-letni włoski środkowy pomocnik w przeszłości szkolił się w akademiach takich klubów jak Roma czy Manchester United (bez debiutu w seniorskich zespołach), a także reprezentował barwy młodzieżowych drużyn narodowych.

To doświadczony środkowy pomocnik, który grał w bardzo ciekawych klubach, także na poziomie europejskich pucharów. W ostatnim czasie na pewno brakuje mu rytmu meczowego. Było to też spowodowane m.in. obowiązującym w Izraelu limitem dla obcokrajowców. Przyglądamy mu się. Z każdym dniem wiemy coraz więcej na jego temat. Przeszedł szereg testów motorycznych – powiedział o środkowym pomocniku Grzegorz Mokry.

Zagra w sparingu z Górnikiem Zabrze i wtedy podejmiemy decyzję, czy z nami zostanie. To zawodnik o charakterystyce typowej „ósemki”. Niezły w rozegraniu, posiadający umiejętności techniczne i potrafiący bronić. Jest graczem łączącym obronę z atakiem – dodał trener Miedzi Legnica.

Davide Petrucci aktualnie jest piłkarzem izraelskiej ekipy Hapoel Beer Sheva, ale w tym zespole nie może liczyć na regularne występy, stąd zapewne chęć transferu do “Miedzianki”. Włoski pomocnik podczas kariery przywdziewał koszulkę również takich klubów jak Royal Antwerpia, Charlton Athletic, Peterborough United, Cosezna, Ascoli, Cluj czy Rizespor.

Komentarze