Wisła Kraków zakontraktowała kolejnego Hiszpana

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. PressFocus

Wisła Kraków zbroi się przed startem rundy wiosennej. Do zespołu dołączył David Junca, który podpisał kontrakt do końca sezonu. To trzeci zimowy transfer “Białej Gwiazdy”.

  • Wisła Kraków zakontraktowała lewego obrońcę
  • Współpracę z klubem rozpoczął David Junca
  • Hiszpan podpisał umowę do końca sezonu

W Krakowie znów się roi od Hiszpanów

Wisła Kraków ma za sobą nieudaną rundę jesienną, którą zakończyła zdecydowanie poniżej kadrowego potencjału. Celem na zimowe okienko transferowe jest przebudowanie kadry, tak aby była tańsza oraz prezentowała więcej jakości. Z tego powodu współpracę z “Białą Gwiazdą” rozpoczął Kiko Ramirez, który został nowym dyrektorem sportowym.

Do Krakowa trafili już Igor Sapała oraz Alex Mula. Mając na uwadze niedawny komunikat klubu, z którego wynika, że Jakub Niewiadomski i Krystian Wachowiak nie mają w swoim klubie przyszłości, konieczne było pozyskanie nowego lewego defensora.

Władze klubu miały świadomość braków kadrowych, dlatego niezwłocznie przystąpiły do działania. W czwartek pojawiła się informacja, że kontrakt z “Białą Gwiazdą” podpisał David Junca. Hiszpan związał się z Wisłą Kraków do końca obecnego sezonu. W jego umowie zawarta jest także opcja przedłużenia, która może zostać aktywowana w przypadku awansu do Ekstraklasy.

29-latek może pochwalić się sporym doświadczeniem z La Ligi, gdzie rozegrał 79 spotkań i zaliczył 11 asyst. W przeszłości reprezentował takie kluby, jak Girona, Celta Vigo oraz Eibar.

Zobacz również: Szymczak z jednoznacznym przekazem. “Zostaję w Lechu. Nie myślę o żadnym wyjeździe”

Komentarze