Dariusz Żuraw z nowym kontraktem!

Dariusz Żuraw
Dariusz Żuraw fot. Przemysław Szyszka / lechpoznan.pl

Dariusz Żuraw podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.

Czytaj dalej…

Trener objął stery Kolejorza w końcówce sezonu 2018/2019. Drużyna zajęła dopiero ósmą lokatę w PKO Ekstraklasie, konieczna więc była przebudowa. Okazała się na tyle skuteczna, że podopieczni Żurawia dotarli do półfinału Pucharu Polski, wywalczyli wicemistrzostwo kraju i prawo do gry w eliminacjach do Ligi Europy.

Po krótkiej przerwie między sezonami, Kolejorz w świetnym stylu awansował do fazy grupowej europejskiego pucharu, wygrywając cztery mecze eliminacyjne, strzelając w nich 13 bramek, a tracąc zaledwie jedną.

– Chcemy iść drogą jaką sobie wyznaczyliśmy. W ostatnich miesiącach wielokrotnie podkreślaliśmy, że bardzo ważna w tym kontekście jest konsekwencja w działaniu. I mogę zagwarantować, że nam tego nie zabraknie. Mamy określony, rozpoznawalny, ofensywny styl gry, który oczywiście ciągle chcemy ulepszać. Mamy coraz więcej wychowanków z naszej klubowej akademii w pierwszym zespole, chcemy na tą naszą zdolną młodzież w dalszym ciągu stawiać. Mamy też udział w fazie grupowej Ligi Europy, do której wróciliśmy po pięciu latach, a znaleźliśmy się w niej także jako pierwszy polski klub od czterech sezonów. Pracował na to sztab ludzi, ale nieoceniona jest w nim rola trenera pierwszego zespołu, czyli Dariusza Żurawia. Dlatego zdecydowaliśmy o tym, żeby związać się ze szkoleniowcem na dłużej, do czerwca 2023 roku – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Wcześniejsza umowa Żurawia obowiązywała do końca czerwca 2021 roku, więc została przedłużona o dwa sezony. Sam trener nie ukrywa zadowolenia.

– Bardzo dziękuję szefom klubu za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, proponując nowy kontrakt. To daje jeszcze większą motywację do pracy, choć rok temu nakreśliłem plan rozwoju drużyny i staram się go konsekwentnie realizować – podkreśla trener Kolejorza. – Staramy się łączyć grę na trzech frontach, co nie jest łatwe. Jasne, w tym momencie w lidze nie mamy tylu punktów, ile byśmy chcieli. Ale też wiem, że wszystko jeszcze możemy nadrobić. W każdym razie na pewno do celu zaprowadzi nas takie działanie, jak do tej pory, czyli codzienna, żmudna praca. Inaczej się nie da, nie ma drogi na skróty – dodaje.

Aktualnie Lech Poznań zajmuje 12. lokatę w PKO Ekstraklasie, a w grupie D Ligi Europy zajmują trzecie miejsce ze stratą czterech “oczek” do Glasgow Rangers i Benfiki.

Komentarze