Koniec sagi, Podbeskidzie ogłosiło nazwisko nowego trenera

Dariusz Żuraw
Dariusz Żuraw fot. PressFocus

Podbeskidzie poinformowało o nawiązaniu współpracy z Dariuszem Żurawiem. Były trener Lecha Poznań podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

  • Kilka dni temu Podbeskidzie rozstało się z Mirosławem Smyłą
  • Teraz kontrakt do 30 czerwca 2024 roku podpisał trener Dariusz Żuraw
  • 49-latek pozostawał bez pracodawcy od grudnia 2021 roku

Żuraw wraca na ławkę trenerską

Początek sezonu w wykonaniu Podbeskidzia nie należy do najlepszych. Co prawda, drużyna z Bielska w dalszym ciągu ma kontakt z ligową czołówką, lecz punktuje zdecydowanie poniżej potencjału. Przełomowa okazała się natomiast porażka w Pucharze Polski z trzecioligową Lechią Zielona Góra. To po niej ze stanowiskiem szkoleniowca pożegnał się Mirosław Smyła.

Od tego czasu trwało poszukiwanie następcy. W mediach przewijały się między innymi nazwiska Dariusza Banasika oraz Ireneusza Mamrota, choć włodarze Podbeskidzia postawili na inną kandydaturę. We wtorek poinformowano o nawiązaniu współpracy z Dariuszem Żurawiem, który podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

Zadanie 49-latka nie jest proste, bowiem musi on jak najszybciej odmienić grę zespołu i zaczął seryjnie zdobywać punkty. Aktualnie Podbeskidzie zajmuje 11. miejsce w tabeli, a do liderującego Ruchu Chorzów traci sześć “oczek”. To zdecydowanie zbyt dużo, biorąc pod uwagę przedsezonowe myśli o awansie do Ekstraklasy.

Żuraw wraca tym samym na ławkę trenerską po blisko roku nieobecności. Po raz ostatni prowadził on Zagłębie Lubin, z którym rozstał się w grudniu 2021 roku. Wcześniej samodzielnie trenował Lecha Poznań.

Zobacz również: Trener lidera Ekstraklasy tłumaczy powód czerwonej kartki

Komentarze