Dariusz Banasik: chcemy odgrywać znaczącą rolę w Ekstraklasie

Dariusz Banasik
Dariusz Banasik fot. PressFocus

Radomiak Radom to jeden z beniaminków PKO Ekstraklasy. Według wielu głosów Zieloni są zespołem, który będzie walczył w najbliższej kampanii o ligowy byt. Dariusz Banasik w rozmowie z Goal.pl wyraził swoje zdanie na ten temat, odnosząc się też do takich kwestii jak polityka transferowa klubu, czy trudny terminarz.

  • Radomiak Radom to jeden z trzech beniaminków PKO Ekstraklasy
  • Zieloni wrócili do elity po 36 latach nieobecności
  • W rozmowie z Goal.pl trener Dariusz Banasik opowiedział o wyzwaniach przed zespołem

Radomiak Radom w trakcie przebudowy

Radomiak Radom wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce po 36 latach przerwy. Chociaż piłkarze Zielonych wyróżnili się w Fortuna 1 Lidze solidną defensywą, to trzeba zaznaczyć, że byli drużyną, która grała ofensywnie. Opiekun beniaminka nie ukrywa, że drużyna potrzebuje wzmocnień.

– Wymagania są inne, więc na pewno będziemy potrzebowali zawodników z inną jakością. Pierwsza liga to połączenie motoryki, organizacji i taktyki. Tymczasem w Ekstraklasie liczy się przede wszystkim jakość. Musimy mieć jakościowo dobrych piłkarzy. Jak będzie grał Radomiak? Wszystko jest uzależnione od tego, jacy zawodnicy do nas trafią. Jeśli będę wiedział, jakim potencjałem ludzkim będę dysponował, to wówczas będę dostosowywał do piłkarzy taktykę, strategię i organizację gry. Po awansie na pewno nie będziemy chcieli być chłopcami do bicia. Chcemy odgrywać znaczącą rolę w Ekstraklasie – przekonywał opiekun radomian.

Trener Banasik wyraził także zdaniem na temat głosów, przekonujących, że Radomiak będzie bił się o utrzymanie w najbliższej kampanii.

– Gdy awansowaliśmy do I ligi, to postrzegano nas jako głównego kandydata do spadku. Nie wiadomo dlaczego. Zbudowaliśmy natomiast drużynę, która zajęła czwarte miejsce i walczyła w barażach. Teraz awansowaliśmy i ponownie wymienia się nas w gronie kandydatów do spadku. Skoro tak ludzie mówią, to myślę, że będzie dobrze i sobie poradzimy w Ekstraklasie. Moją rolą jest to, aby wzmocnić ten zespół i sprawić, aby nie walczył tylko o utrzymanie – zaznaczył 47-latek.

Na starcie rozgrywek Radomiak zmierzy się w pierwszych czterech kolejkach z trzema ekipami uważanymi za czołówkę rozgrywek. Szkoleniowiec Zielonych nie ukrywał, że wolałby trochę łatwiejszych rywali na początku.

– Praktycznie gramy z czołówką ligi na starcie. Ponadto na cztery pierwsze spotkania, trzy gramy na wyjeździe. Będzie bardzo ciężko. Są jednak różne teorie. Czasami lepiej trafić już na początku na teoretycznie mocniejsze ekipy. Nie możemy też zapominać o tym, że Legia i Raków rozegrają spotkania w europejskich pucharach, więc nie mogą trwonić sił. Ja na pewno na początku wolałbym zmierzyć się z trochę łatwiejszymi przeciwnikami, ale nie ma co narzekać. Kibice na pewno będą zadowoleni – mówił Banasik.

Cała rozmowa z trenerem Radomiaka Radom na Goal.pl.

Czytaj więcej: Radomiak i Bruk-Bet Termalica z awansem do PKO Ekstraklasy

Komentarze