Dani Ramirez jednak nie wróci do Ekstraklasy

Dani Ramirez
Dani Ramirez PressFocus

Dani Ramirez podczas najbliższego zimowego okienka transferowego miał przeprowadzić się do Widzewa Łódź. Transakcja była na ostatniej prostej, obie strony dogadały się nawet w kwestii indywidualnego kontraktu, ale FIFA nie wydała zgody na ten transfer.

  • Dani Ramirez miał wrócić do Ekstraklasy
  • 30-latek prowadził zaawansowane rozmowy z Widzewem Łódź
  • Ostatecznie ta transakcja nie dojdzie do skutku z powodu przepisów FIFA

Widzew Łódź nie sprowadzi Daniego Ramireza

Jak informuje Łukasz Grabowski na swoim Twitterze, Dani Ramirez ostatecznie nie trafi do Widzewa Łódź, z którym zawarł już wstępne porozumienie. Na przeszkodzie tego transferu stanęły przepisy FIFA, które nie pozwalają na grę w trzech klubach w jednym sezonie.

Ofensywny pomocnik zagrał w Superpucharze Polski jeszcze w barwach Lecha Poznań i nie wiadomo było, czy ten mecz zostanie potraktowany jako spotkanie kampanii 2021/2022 czy 2022/2023.

Widzew Łódź wystąpił do FIFA o opinię w tej sprawie, a ta była jednoznaczna – spotkanie o Superpuchar Polski to oficjalny mecz sezonu 2022/2023, co wyklucza przejście hiszpańskiego playmakera do “Czerwono-Biało-Czerwonych” podczas najbliższego styczniowego okna transferowego.

Wychowanek Leganes teoretycznie mógłby zmienić barwy klubowe, ale z nową drużyną mógłby tylko trenować i musiałby czekać do następnego sezonu, żeby wybiec na boisko.

Dani Ramirez aktualnie jest zawodnikiem belgijskiego Zulte Waregem, gdzie pełni rolę rezerwowego. Hiszpański pomocnik w przeszłości już miał okazję występować na polskich boiskach w barwach ŁKS-u Łódź oraz wspomnianego wyżej Lecha Poznań.

30-latek podczas aktualnej kampanii rozegrał tylko 8 meczów. Jego wartość rynkowa jest szacowana przez “Transfermarkt” na 600 tysięcy euro.

Komentarze