Kądzior komentuje zwolnienie Fornalika: chyba nikt się tego nie spodziewał

Damian Kądzior
Damian Kądzior fot. PressFocus

W czwartek doszło do niespodziewanego zwolnienia Waldemara Fornalika, którego na stanowisku szkoleniowca Piasta Gliwice zastąpił Aleksandar Vuković. W rozmowie z weszlo.com o decyzji klubu wypowiedział się Damian Kądzior.

  • Waldemar Fornalik nie jest już trenerem Piasta Gliwice
  • Na stanowisku szkoleniowca zastąpił go Aleksandar Vuković
  • Damian Kądzior przyznał, że wiadomość o zwolnieniu Fornalika była zaskakująca

Decyzja władz zaskoczyła zawodników

W czwartek Waldemar Fornalik zakończył swoją ponad pięcioletnią kadencję w Piaście Gliwice. O zwolnieniu zadecydowała słaba postawa w obecnym sezonie, bowiem gliwiczanie mają w tej chwili tyle samo punktów, co znajdująca się w strefie spadkowej Korona Kielce.

Na poznanie nazwiska nowego szkoleniowca Piasta nie czekaliśmy długo, bowiem tego samego dnia pojawiła się informacja o zatrudnieniu Aleksandara Vukovicia. Damian Kądzior przyznał, że rozstanie z Fornalikiem było zaskoczeniem dla całej drużyny.

Waldemar Fornalik jest na tyle doświadczonym trenerem i na tyle się w Piaście zasłużył, że chyba nikt się tego nie spodziewał. Wiadomo, że ostatnio nie pomagaliśmy trenerowi w umacnianiu jego pozycji, nasze wyniki były chujowe i stało się. Doszło do zmiany, odbyliśmy pierwszy trening pod okiem Aleksandara Vukovicia, w sobotę mamy mecz i każdy musi dać z siebie maksa, żebyśmy w końcu wygrali.

Piłkarze nie o wszystkich rzeczach wiedzą z wyprzedzeniem. Nie jest obowiązkiem nikogo z góry informować każdego zawodnika, że szykuje się zmiana trenera. Na co dzień o takich rzeczach nie myślimy. Każdy jest skupiony, żeby być w jak najlepszej formie i wreszcie się przełamać. Dziś z mediów dowiedzieliśmy się, że przychodzi trener Vuković – zdradził skrzydłowy.

Zobacz również: Szok w Gliwicach. Zwolnienie Fornalika i błyskawiczny następca

Komentarze