Czwarta z rzędu wygrana Nafciarzy, seria Lecha trwa

Piłkarze Wisły Płock
Piłkarze Wisły Płock Pressfocus

Wisła Płock pokonała Lecha Poznań 1:0 (0:0) w meczu 17 kolejki Ekstraklasy. Dla Nafciarzy jest to czwarta wygrana z rzędu w Ekstraklasie. Dla Kolejorza jest to szóste spotkanie z rzędu bez zwycięstwa w polskiej lidze.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Obie drużyny mniej więcej przez tyle czasu utrzymywali się przy piłce. Siły ofensywnej nie pokazywał Lech Poznań. Kolejorz nie dość, że stworzył sobie mniej okazji bramkowych, to jeszcze miał problem aby oddać celny strzał. Goście przez 45. minut nie zmusili ani razu do interwencji Kamińskiego. Nieco lepiej radzili sobie piłkarze Wisły Płock, ale oni również mieli problem, aby pokonać golkipera rywali.

W drugiej połowie tempo meczu nieco spadło. Dobrą intuicją popisał się szkoleniowiec Wisły Płock. W 71. minucie wpuścił na boisko Sunsjarę, który chwilę później zdobył bramkę. Słoweniec otrzymał dalekie podanie od jednego ze swoich kolegów i po rozegraniu akcji z Patrykiem Tuszyńskim ustrzelił gola, ustalając wynik meczu na 0:1.

Wisła Płock dzięki kompletowi punktów awansowała na dziewiątą pozycję w tabeli. Nafciarze wygrali czwarty ekstraklasowy mecz z rzędu. O kryzysie mogą mówić piłkarze Lecha, dla których było to szóste ligowe spotkanie bez kompletu punktów. Kolejorz plasuje się obecnie na 11. pozycji.