Cztery gole w Zabrzu i zwycięstwo Górnika

Igor Angulo
Igor Angulo fot. ASInfo

Świetny mecz w poniedziałkowe popołudnie rozegrali piłkarze Górnika Zabrze, którzy na własnym stadionie pokonali Zagłębie Sosnowiec różnica czterech goli. Szczególnie dobre zawody zaliczył Igor Angulo, który miał udział przy trzech trafieniach.

Czytaj dalej…

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy po niespełna dwudziestu ośmiu minutach gry. Wtedy to bardzo mocny i precyzyjny strzał oddał Angulo, i piłkę, którą zdołał z linii bramkowej zdołał jeszcze wybić jeden z obrońców, dobił już bez żadnych problemów Boris Sekulić.

Kolejne trafienie zobaczyliśmy dziesięć minut później. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Jesus Jimenez, który pomimo nacisku ze strony trzech rywali odnalazł sposób na oddanie strzału i pokonanie bramkarza.

Następne dwa gole były już autorstwa Igora Angulo, który rozegrał w poniedziałek świetne spotkanie. Najpierw zaliczył on gola jeszcze w pierwszej części meczu, a następnie zanotował trafienie na dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, ustalając głową wynik tego starcia na cztery do zera.

Po tym meczu Górnik Zabrze ma na koncie 40 punktów i zajmuje trzecie miejsce w grupie spadkowej. Z kolei Zagłębie Sosnowiec, z dwudziestoma ośmioma oczkami na koncie, jest głównym kandydatem do spadku do niższej ligi.

Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (3:0)

1:0 Sekulić 28′
2:0 Jimenez 38′
3:0 Angulo 43′
4:0 Angulo 79′

Żółte kartki:
Górnik – Gvilia 26′
Zagłębie S. – Mraz 34′, Pawłowski 45+1′, Możdżeń 87′

Czerwone kartki:
Mraz 50′ (druga żółta)

Górnik Zabrze: Chudy – Gryszkiewicz, Bochniewicz, Suarez, Sekulic – Matras – Jimenez, Zurkowski, Gvilia (Arnarson 80′), Zapolnik (Mateuszek 73′) – Angulo (Wolsztyński 88′)

Zagłębie Sosnowiec: Kudla – Mygas, Cichocki, Toth, Mraz – Nawotka (Gabedava 41′), Możdżeń, Gressak (Milewski 59′), Udovicić – Sanogo (Polczak 53′), Pawłowski

Komentarze