Czołowy bramkarz Ekstraklasy wyjedzie za granicę

Rafał Strączek
Rafał Strączek Pressfocus

Rafał Strączek opuści Stal Mielec po sezonie 2021/2022. 22-latek podjął decyzję o wyjeździe z Ekstraklasy. Bramkarza zatrudniło Girondins Bordeaux.

  • Rafał Strączek w przyszłym sezonie nie będzie już reprezentował Stali
  • 22-latek opuści Mielec i przeniesie się do Girondins Bordeaux
  • Jego umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku

Stal Mielec reaguje na odejście ważnego gracza

2022 rok jest czasem zmian w karierze Rafała Strączka. 22-latek już w poprzednim sezonie był bramkarzem ekstraklasowej Stali Mielec. Bieżące rozgrywki są jednak przełomowe, ponieważ po zakończeniu spotkania często najwięcej mówi się o skutecznych i ważnych interwencjach Strączka.

Bramkarz Stali Mielec ma kontrakt z klubem jeszcze przez niecałe pół roku. Wiadomo, że nie zostanie przedłużony. Strączek był bowiem gotów spróbować sił w silniejszej lidze, niż Ekstraklasa. To marzenie udało się spełnić, ponieważ 22-latek związał się z Girondins Bordeaux.

Strączek w styczniu przechodził testy medyczne przed przenosinami do Ligue 1. O tym, ze 22-latek podpisał kontrakt z francuskim klubem dowiedzieliśmy się w środę. Jego umowa z nowym pracodawcą obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku. Strączek wyjedzie do Girondins Bordeaux po zakończeniu aktualnego sezonu.

Stal jest świadoma, że odejście Strączka to duża strata. W związku z tym mielczanie już myślą o zabezpieczeniu pozycji bramkarza. Do ósmej drużyny Ekstraklasy trafił urodzony w Nowym Targu Kais Al-Ani. 25-latek reprezentował ostatnio LKS Śledziejowice z krakowskiej klasy okręgowej. Należy zatem spodziewać się, że Stal zakontraktuje jeszcze innego bramkarza.

Czytaj także: Pomocnik Wisły Płock na celowniku Wisły Kraków

Komentarze