Czesław Michniewicz wyróżniony na tle innych trenerów

Czeslaw Michniewicz
Czeslaw Michniewicz Pressfocus

Władze PKO BP Ekstraklasy, co miesiąc przyznają m.in. nagrody dla najlepszego trenera. Poprzednie cztery tygodnie po raz kolejny bezbłędnie przepracował Czesław Michniewicz, dla kórego to już drugie takie wyróżnienie w tym sezonie.

Legia potrzebowała jedynie stabilności

Po dwóch wygranych na koniec lutego, w marcu Wojskowi kontynuowali swój zwycięski marsz. Pokonali oni kolejno: Śląsk Wrocław (1:0), Wartę Poznań (3:2) i KGHM Zagłębie Lubin (4:0). Jako jedyni w tym miesiącu uzbierali komplet punktów. Strzelili także najwięcej goli (8) i odnotowali najlepszy bilans bramkowy (+6). Za te osiągnięcia ich szkoleniowiec, Czesław Michniewicz, wywalczył nagrodę Trenera Marca 2021.

To już jego druga nagroda – zarówno w całej karierze, jak i w samym sezonie 2020/2021 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Poprzednio sternik Wojskowych został bowiem wyróżniony w listopadzie 2020 roku. Dzięki temu stał się on dwunastym szkoleniowcem wyróżnionym więcej niż jednym tytułem Trenera Miesiąca w historii tego plebiscytu. Jednocześnie dziewiąty raz w dziesięciu ostatnich odsłonach statuetka powędruje w ręce polskiego szkoleniowca. Jedyny wyłom w tej serii stanowi zwycięstwo z grudnia 2020 roku Niemca Kosty Runjaica z Pogoni Szczecin.

Ze wszystkich prowadzących Legię Warszawa poza nim laur ten zdobył jeszcze tylko Dean Klafurić (maj 2018). Pod tym względem Wojskowi znajdują się na piątym miejscu – za Piastem Gliwice, Wisłą Płock, Lechem Poznań, a także Pogonią Szczecin.

Wyboru Trenera Miesiąca tradycyjnie dokonują szkoleniowcy szesnastu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Czesław Michniewicz w tej odsłonie wygrał większością głosów. Wskazano go bowiem aż dziewięciokrotnie. Bezpośrednio za nim w klasyfikacji znaleźli się: Piotr Tworek z Warty Poznań (3) i Waldemar Fornalik z Piasta Gliwice (2). W wyborach szkoleniowców przewinęli się jeszcze: Peter Hyballa z Wisły Kraków i Kosta Runjaic z Pogoni Szczecin.

Kto wcześniej otrzymał podobną nagrodę?

Luty 2021 – Piotr Tworek (Warta Poznań)

Grudzień 2020 – Kosta Runjaic (Pogoń Szczecin)

Listopad 2020 – Czesław Michniewicz (Legia Warszawa)

Październik 2020 – Marek Papszun (Raków Częstochowa)

Wrzesień 2020 – Marcin Brosz (Górnik Zabrze)

Sierpień 2020 – Marcin Brosz (Górnik Zabrze)

Komentarze