Czerwiński rozczarowany ostatnimi występami Piasta

Jakub Czerwiński
Jakub Czerwiński fot. PressFocus

Piast Gliwice zmierzy się w piątkowy wieczór w pierwszym spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Przed tym starciem kilka zdań wyraził obrońca gliwickiej ekipy Jakub Czerwiński.

  • Piast Gliwice powalczy w piątek wieczorem o szóste zwycięstwo w sezonie
  • Niebiesko-czerwoni zmierzą się w roli gospodarza z Bruk-Betem Termaliką
  • Przed piątkowym spotkaniem kilka zdań przekazał Jakub Czerwiński

Piast chce odbudować się mentalnie po dwóch porażkach z rzędu

Piast Gliwice po rozegraniu piętnastu ligowych spotkań w tej kampanii może pochwalić się bilansem 18 punktów na koncie. Aktualnie Niebiesko-czerwoni plasują się na 11. pozycji w ligowej tabeli. Podopieczni Waldemara Fornalika podejdą do piątkowego starcia po dwóch z rzędu porażkach.

– Wszyscy jesteśmy źli, bo nie wyobrażaliśmy sobie takich wyników w dwóch ostatnich meczach. Oczywiście, biorąc pod uwagę jak mocnym zespołem jest Lech, liczyliśmy na zdobycz punktową w Poznaniu. Nie udało się, ale też mieliśmy do siebie zastrzeżenia po naszym ostatnim meczu domowym z Wartą i już w piątek będziemy mieli okazję do tego, żeby się za to zrehabilitować – mówił Czerwiński cytowany przez oficjalną stronę internetową Piasta

Wiadomo, że w szeregach Niebiesko-czerwonych w piątkowym starciu nie będzie mógł wystąpić Tomas Huk. W tej kwestii były zawodnik Legii Warszawa też zabrał głos.

– Na pewno w jakimś stopniu jest to dodatkowe wyzwanie dla sztabu, by poukładać odpowiednio skład na ten mecz. Tomas w ostatnim czasie bardzo dobrze wyglądał i był kluczowym zawodnikiem, ale dla mnie nie ma znaczenia czy mam u boku Ariela, Miguela czy właśnie Tomasa. Wszyscy bardzo dobrze pracują na treningach i dbają o to, żeby być w optymalnej formie – przekonywał Czerwiński.

Piast wyróżnia się w tej kampanii niestabilną dyspozycją. Po dobrych występach przeciwko Legii i Jagiellonii przyszły gorsze z ekipami z Poznania.

– Zdajemy sobie sprawę, że w dwóch ostatnich meczach mało stworzyliśmy sobie sytuacji i na pewno jest to temat do rozmów i zastanowienia się, dlaczego tak było. Liczymy, że to wszystko się odwróci i zaczniemy kreować sobie szanse, lepiej prowadzić grę oraz operować piłką, co przełoży się na skuteczność i zdobyte bramki – zakończył zawodnik Piastunek.

Czytaj więcej: Legia na dnie, Pogoń goni Lecha – podsumowanie 15. kolejki

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze