Czarne chmury nad Hyballą. Zmiana warty w Wiśle Kraków?

Peter Hyballa
Peter Hyballa Pressfocus

Seria gorszych wyników, która towarzyszy Wiślakom od początku kwietnia nadal trwa. Zespół Petra Hyballi spadł na 13. lokatę w tabeli, a na jaw wychodzą drużynowe konflikty. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. Jeżeli w grze Białej Gwiazdy nic się nie zmieni, prawdopodobnie Niemiec opuści Wawel wraz z końcem ligowych rozgrywek.

Oliwy do ognia dodał Jean Carlos

Zawodnik Wisły Kraków, Jean Carlos udzielił wywiadu Interii, gdzie skrytykował pracę Petra Hyballi. Doświadczony trener przybył do Krakowa zimą zeszłego roku. Biała Gwiazda wraz z objęciem sterów przez 45-latka zyskała jakość i wszystko szło w dobrym kierunku, aż do wiosny 2020/21.

Wiślacy nie potrafią przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść od sześciu spotkań. Gorsza dyspozycja rozpoczęła się z przyjściem kwietnia i trwa do dziś. Jeszcze nie dawno klub drżał o utrzymanie, a w Krakowie coraz głośniej mówi się o odejściu Niemca zaraz po ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy.

Czuję, że ten trener nikogo w klubie nie szanuje. W moim przypadku uważam, że jest to kwestia osobista, coś personalnego. Na początku mówił, że jest otwarty na rozmowy, ale potem rzeczywistość wygląda inaczej. Trener Hyballa zachowywał się nieodpowiednio wobec wielu osób w tym klubie. A tymczasem ja uważam, że najważniejsze powinno być w tym wszystkim dobro klubu. Nie piłkarze, nie trenerzy są najważniejsi, tylko ten wielki klub, Wisła Kraków – wyznał w rozmowie z Interią Jean Carlos.

Punkt zwrotny nadejdzie w meczu z Lechem Poznań?

W sobotę będziemy świadkami interesującego spotkania w 29. kolejce Ekstraklasy. Na przeciw siebie staną Wisła Kraków i Lech Poznań. Kolejorz od momentu, kiedy władzę nad drużyną przejął Maciej Skorża również ma problemy z regularnym punktowaniem. Powrót dobrze znanego trenera w Poznaniu nie wpłynął na piłkarzy, tak jak oczekiwano, przez co atmosfera w szatni nie należy do najlepszych.

Obie ekipy zagrają ze sobą późnym wieczorem. Jedni i druzy pragną odbić się od dna i wreszcie uszczęśliwić swoich fanów. Przed spotkaniem głos zabrał Peter Hyballa, który wciąż wierzy w powrót na właściwe tory.

Dla mnie najbardziej istotne jest to, że dawno nie wygraliśmy. I to jest dla nas ważne, żeby po prostu wygrać. Na tym będziemy się skupiać i na tym się koncentrować – dodał trener Wisły Kraków.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze