Jakub Tabisz zawieszony przez Cracovię

Jakub Tabisz (w środku)
Jakub Tabisz (w środku) fot. PressFocus

Cracovia reaguje na śledztwo prokuratury. Dotychczasowy wiceprezes klubu Jakub Tabisz został zawieszony przez Radę Nadzorczą.

  • Cracovia zawiesiła wiceprezesa Jakuba Tabisza
  • Były członek PZPN został oskarżony o działanie na szkodę związku
  • Tabisz utrzymuje, że jest niewinny

Cracovia reaguje w sprawie Tabisza

Kilka dni temu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Jakuba Tabisza, który został oskarżony przez prokuraturę o działanie na szkodę związku, powodując straty finansowe opiewające na co najmniej 1 milion złotych. Jest on byłym członkiem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze, takie jak poręczenie majątkowe, zakaz kontaktowania się z konkretnymi osobami oraz zakaz opuszczania kraju.

Tabisz jest obecnie wiceprezesem Cracovii, w związku z czym klub został zmuszony do podjęcia pewnych decyzji. Na zgromadzeniu Rady Nadzorczej postanowiono zawiesić go w ramach obowiązków wynikających z pełnionej przez niego funkcji.

Rada Nadzorcza MKS Cracovia SSA na zgromadzeniu w dniu 25 listopada 2022 roku podjęła decyzję o zawieszeniu dotychczasowego Wiceprezesa Zarządu MKS Cracovia SSA, Jakuba Tabisza” – czytamy w oświadczeniu.

Zobacz również: Trzęsienie ziemi w Wiśle, prezes złożył rezygnację

Komentarze