Cracovia z kompletem

Michał Probierz
Michał Probierz fot. ASInfo

Gracze Cracovii wygrali u siebie z Piastem 2:1. Dla Pasów to piąty kolejny triumf.

Co działo się w tej potyczce? W 17. minucie na uderzenie zdecydował się Budziński. Piłka dostała rykoszetu, ale dobrze interweniował golkiper przyjezdnych.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekaliśmy do 22. minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Felix.

Piłkarze Piasta nie cieszyli się jednak długo z tego prowadzenia. W 38. minucie do wyrównania doprowadził Cabrera, który pięknie przymierzył z rzutu wolnego.

Kilkadziesiąt sekund potem gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Hanca z dogodnej pozycji uderzył jednak tylko w środek bramki.

Podopieczni Probierza zdobyli kolejnego gola w 50. minucie. Golkipera rywali pokonał Hanca, który skorzystał z zagrania Cabrery.

W 70. minucie Kirkeskov dośrodkował do Sedlara, ale piłka po jego strzale minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Sześć minut potem Wdowiak przegrał pojedynek sam na sam z Plachem.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Pasy wygrały 2:1.

Cracovia – Piast 2:1 (1:1)

0:1 Felix 22′
1:1 Cabrera 38′
2:1 Hanca 50′

Żółte kartki

Budziński – Papadopulos, Sedlar

Cracovia: Pesković – Rapa, Helik, Dytiatjew, Siplak – Gol – Hanca (Cecarić 74′), Budziński (Javi 83′), Dąbrowski (Dimun 68′), Wdowiak – Cabrera

Piast: Plach – Konczkowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov – Hateley (Sokołowski 83′), Dziczek – Felix, Valencia, Mak (Jagiełło 74′) – Papadopulos (Parzyszek 68′)