Cracovia wywozi trzy punkty z Gdańska!

Lechia Gdańsk - Cracovia
Lechia Gdańsk - Cracovia fot. ASInfo

Lechia Gdańsk przegrywa z Cracovią w meczu 34. kolejki Ekstraklasy 0:3. Podopieczni Michała Probierza, dzięki pokaźnemu zwycięstwu, wyprzedzili w tabeli swoich dzisiejszych rywali i awansowali na piąte miejsce w Ekstraklasie, które pozwala im myśleć o grze w kwalifikacjach do europejskich pucharów.

Czytaj dalej…

W pierwszej połowie spotkania nieco lepiej radził sobie zespół Cracovii. Pasy oddały trzy celne strzały, natomiast gospodarze tylko jeden, mimo że częściej utrzymywali się przy piłce.

Podopieczni Michała Probierza dopiero w drugiej odsłonie meczu pokazali swoją skuteczność. W 48. minucie piłkę do bramki wpakował Lopes. Wykorzystał on słabe wybicie głową jednego z obrońców Lechii i po zamieszaniu w polu karnym pokonał bramkarza, oddając strzał z okolicy piątego metra.

W 70. minucie Cracovia rozegrała bardzo ładną akcję. W jej końcowej fazie Loshaj, który miał futbolówkę w okolicach jedenastego metra, posłał piłkę do Siplaka. Słowak płaskim strzałem pokonał bramkarza, podwyższając wynik meczu.

W 93. minucie Cracovia wykonywała rzut karny. Do piłki podszedł Hanca, który płaskim strzałem zmylił bramkarza i ustalił wynik meczu na 0:3.

Komentarze