Cracovia wygrywa z Koroną

Michal Pesković
Michal Pesković fot. ASInfo

Zwycięstwem Cracovii zakończył się ostatni sobotni mecz polskiej Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów strzelił Sergiu Hanca.

Czytaj dalej…

Pierwszą dobrą akcję zobaczyliśmy w dwunastej minucie gry. Wtedy to na listę strzelców mógł wpisać się Gardawski, ale w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza Cracovii.

Kolejnym, który powinien zdobyć gola, był Arweladze. Pokonał on nawet Peskovicia, ale ostatecznie okazało się, że był na pozycji spalonej i bramka nie została uznana przez sędziego głównego.

Ostatecznie trafienie na wagę trzech punktów zdobył Sergiu Hanca. Nie popisała się tu defensywa Korony Kielce, która zostawiła zawodnika osamotnionego na lewej falnce, ten zaś pięknym technicznym uderzeniem pokonał golkipera gości.

Odnotujmy, że dzięki temu zwycięstwu Cracovia ma na swoim koncie już siedem punktów. Z kolei Korona Kielce może pochwalić się czterema oczkami zdobytymi od początku sezonu 2019/2020

Cracovia – Korona Kielce 1:0 (1:0)

1:0 Hanca 36′

Żółte kartki:
Cracovia – Gol 84′
Korona – brak

Cracovia: Peskovic – Diego, Jablonsky, Dytyatev, Rapa – Gol – Hanca, Lusiusz (Strozik 64′), van Amersfoort (Piszczek 69′), Wdowiak (Dimun 82′) – Guimaraes Lopes

Korona Kielce: Sokoł – Gardawski, Tzimopoulos, Marquez Alvarez, Dziwniel – Żubrowski, Kovacevic – Pacinda, Arveladze (Djuranovic 61′), Cebula (Pucko 61′) – Papadopulos (Żyro 76′)

Komentarze