Cracovia wygrywa w Warszawie

Damian Dąbrowski
Damian Dąbrowski fot. ASInfo

To był mecz pełen piłkarskich emocji. Nietrafiony karny, czerwona kartka dla gospodarzy, dwa gole dla gości i aż piętnaście minut doliczonych do regulaminowego czasu gry – tak ciekawe i nietypowe spotkania moglibyśmy oglądać zawsze. Ostatecznie trzy punkty po tym starciu powędrowały do Cracovii, a bohaterem przyjezdnych został Javi Hernandez.

Czytaj dalej…

Mecz przy Łazienkowskiej rozpoczął nam się z opóźnieniem, które spowodowane było pokazem pirotechnicznym, przygotowanym przez najzagorzalszych fanów warszawskiej Legii. Jak się później okazało, warto było jednak czekać na pierwszy gwizdek sędziego, gdyż mecz okazał się bardzo interesujący, a my mogliśmy zobaczyć kilka naprawdę ciekawych akcji bramkowych.

Ostatecznie bohaterem tego meczu został Javi Hernandez, który w 38. minucie wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarza gospodarzy z odległości około dziesięciu metrów. Warto zaznaczyć, że w tej sytuacji Hiszpanowi asystował Mateusz Wdowiak.

Javi Hernandez zdobył zresztą drugiego gola, w 42. minucie po raz kolejny kierując futbolówkę do siatki Legii. Tym razem jednak ostateczne podanie było autorstwa nie Mateusza Wdowiaka, ale Michala Siplaka.

Atmosfera sięgnęła apogeum jednak dopiero po zmianie stron. W 64. minucie sędzia podyktował bowiem rzut karny dla gości z Krakowa, a dodatkowo aż czterech zawodników zostało ukaranych żółtymi kartkami za wcześniejsze przepychanki. Jedenastka nie przyniosła jednak zmiany rezultatu, gdyż Airam Cabrera uderzył zaledwie w słupek.

Kilkanaście chwil później arbiter tego spotkania zdecydowało się na jeszcze drastyczniejszy krok, gdyż w 74. minucie wyrzucił z boiska jednego z piłkarzy Legii. Nie wpłynęło to jednak na kolejną zmianę wyniku, a mecz zakończył się wynikiem 2:0, pomimo, że został przedłużony o prawie 15 minut względem regulaminowego czasu gry.

Następne spotkania

W następnej kolejce Legia zmierzy się z poznańskim Lechem, zaś Cracovia podejmie gości z Białegostoku.

Legia Warszawa – Cracovia 0:2 (0:2)

0:1 Javi 38′
0:2 Javi 42′

Żółte kartki:
Legia – Majecki 64′, Hlousek 64′, Vesovic 78′
Cracovia – Airam 64′, Helik 64′, Piszczek 90+5′, Hanca 90+10′, Peskovic 90+13′

Czerwone kartki:
Remy 74′

Legia Warszawa: Majecki – Hlousek, Jędrzejczyk, Remy, Vesovic – Martins, Cafu – Nagy (Medeiros 78′), Szymański, Agra – Kulenovic (Niezgoda 66′)

Cracovia: Peskovic – Rapa, Helik, Dytyatev, Siplak – Gol – Hanca, Dąbrowski (Cecaric 90+7′), Hernandez, Wdowiak (Dimun 90′) – Airam (Piszczek 90+5′)

Komentarze