Michał Probierz
Michał Probierz fot. ASInfo

Cracovia wraca na ścieżkę zwycięstw

W pierwszym sobotnim spotkaniu 25. kolejki polskiej LOTTO Ekstraklasy, Cracovia Kraków pokonała przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0). Bohaterem Pasów został Airam Cabrera, który zdobył obie bramki. Po drugiej stronie, na listę strzelców wpisał się Nawotka.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji, a jak już się coś działo, to pod bramką beniaminka. W 26. minucie groźnie uderzał Hanca, ale skuteczną interwencją popisał się Hrosso. Dziesięć minut później było już jednak 1:0, po tym jak kapitalnym uderzeniem zza szesnastki popisał się Airam Cabrera.

Dziesięć minut po zmianie stron, krakowianie dołożyli drugiego gola. Znów z bramki cieszył się Airam Cabrera, który wykorzystał jedenastkę po faulu Totha. Gości z Sosnowca było stać w tym spotkaniu tylko na gola kontaktowego – w 73. minucie, Peskovicia sprytnym strzałem pokonał Nawotka.

Kiedy następne mecze?

Po niespodziewanej porażce w Płocku, podopieczni Michała Probierza wrócili do wygrywania – aktualnie, Pasy plasują się na szóstej lokacie, podczas gdy Zagłębie zamyka stawkę. W następnej kolejce, Cracovia zmierzy się z Wisłą, a Zagłębie podejmie Lechię.

Cracovia Kraków – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)

1:0 Cabrera 39′
2:0 Cabrera (k.) 55′
2:1 Nawotka 74′

Dąbrowski, Javi – Toth, Nawotka, Polczak

Cracovia: Pesković – Diego, Dytyatev, Helik, Rapa – Wdowiak (76′ Pik) – Cabrera (89′ Piszczek), Hanca, Gol, Dąbrowski (79′ Dimun) – Hernandez

Zagłębie: Hrosso – Toth (74′ Ivanishvili), Nawotka, Mraz, Mygas (90+1′ Heinloth) – Nowak (59′ Milewski), Możdżeń, Polczak, Gressak – Udovicić, Pawłowski