Cracovia w dobrym nastroju po sparingach. ”To dobry prognostyk”

Michał Rakoczy
Michał Rakoczy Pressfocus

Cracovia ma za sobą trzy sparingi, z czego dwa przeciwko zagranicznym drużynom. Krakowianie nie przegrali ani razu, co napawa zespół optymizmem.

  • Trudnych zagranicznym przeciwników na obozie ma Cracovia
  • Krakowianie radzą sobie jednak bardzo dobrze
  • Swoimi wrażeniami z meczów podzielił się Michał Rakoczy, piłkarz Cracovii

Zespół Jacka Zielińskiego zdaje egzamin

Jacek Zieliński po ponownym objęciu Cracovii sprawił sporo kłopotów czołowym drużynom Ekstraklasy (remis z Lechem, czy Rakowem). Krakowianie potrafią zatem grać z silnymi przeciwnikami. Przekonujemy się o tym na ich obozie przygotowawczym. Pasy na początku pokonały Stal Rzeszów, a później austriacki LASK Linz. Niedawno zremisowały bezbramkowo z Olympiakosem, chociaż nie było to łatwe zadanie.

Myślę, że nie byliśmy zaskoczeni, bo wiedzieliśmy jak będzie grał Olympiakos. To naprawdę topowa marka na solidnym poziomie, więc mogliśmy się sprawdzić na tle przeciwnika. Myślę, że były momenty, podczas których walczyliśmy z nimi jak równy z równym, więc na pewno fajnie. Będziemy mieć lekcję do wyciągnięcia – powiedział Michał Rakoczy, który widzi, że zespół zmierza w dobrą stronę.

Myślę, że na pewno pogoda w pierwszej połowie była bardzo ciężka. W drugiej już słońce troszkę zaszło, więc było lepiej. Wiadomo, że jesteśmy w okresie przygotowawczym, więc jesteśmy zmęczeni. Granie sparingów na takiej intensywności na pewno nie pomaga, ale myślę, że to dobry prognostyk, że na ciężkich nogach możemy rywalizować z Olympiakosem – rzekł piłkarz Cracovii. Zdradził on jakie cele stawia przed sobą na sezon 2022/2023.

Jeżeli chodzi o obóz, to na pewno zapewnienie sobie miejsca w pierwszej jedenastce. Jeżeli chodzi o ekstraklasowy sezon, to na pewno zwycięstwo w każdym meczu i dawanie asyst oraz goli – stwierdził Michał Rakoczy.

Czytaj także: Kapitan nie opuści statku. Beniaminek zatrzymał weterana

Komentarze