Cracovia słabsza od Jagiellonii

Piłkarze Jagiellonii Białystok
Piłkarze Jagiellonii Białystok fot. Grzegorz Wajda

Gracze Cracovii – w grupie mistrzowskiej PKO BP Ekstraklasy – przegrali u siebie z Jagiellonią Białystok 1:2. To czwarta kolejna delegacyjna wygrana klubu z Podlasia.

Jak wyglądała ta konfrontacja? W 20. minucie na prowadzenie mogli wyjść zawodnicy Probierza. Centrostrzał w wykonaniu Hanki zatrzymał się jednak tylko na poprzeczce bramki rywali.

Kilka minut później mieliśmy już 1:0. Goście mieli rzut wolny, futbolówka trafiła do Runje, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem. Piłkarze z Krakowa, którzy ostatnio nie błyszczą dyspozycją, znowu musieli odrabiać straty.

Pięć minut przed przerwą na strzał zdecydował się Makuszewski. Brakło niewiele, ale piłka odbiła się jedynie od słupka i cały czas zawodnicy Petewa prowadzili tylko 1:0.

Kilka minut po zmianie stron krakowianie doprowadzili do wyrównania. Błąd bramkarza Jagi wykorzystał defensor Dytiatjew. Radość Pasów nie trwała jednak długo. Po chwili trafienie zostało bowiem nieuznane z powodu spalonego.

W 70. minucie znowu blisko byli krakowianie. Na uderzenie zdecydował się Lopes, lecz zawodnikowi Cracovii zabrakło nieco precyzji.

Kilkadziesiąt sekund później po raz kolejny mogło być 1:1. Tym razem z kilku metrów fatalnie przestrzelił Fiolić.

W 74. minucie goście podwyższyli po bramce młodzieżowca Bidy. Krakowianie szybko zdołali jednak odpowiedzieć trafieniem Lopesa i wynik tej potyczki cały czas pozostawał sprawą otwartą. Ostatecznie jednak więcej goli w tej konfrontacji już nie padło, a piłkę meczową zmarnował Lopes.

Jakie plany mają te ekipy na najbliższe dni? Gospodarze, 25 czerwca, zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Z kolei piłkarze z Podlasia, dzień wcześniej, podejmą na swoim terenie Legię Warszawa.