Cracovia reaguje na zarzuty Marcosa Alvareza

Marcos Alvarez
Marcos Alvarez fot. PressFocus

Cracovia zareagowała na wywiad Marcosa Alvareza i wystosowała w tej sprawie oświadczenie. Napastnik przekonuje, że klub źle go traktuje i zmusza do rozwiązania kontraktu.

  • Marcos Alvarez narzeka na sposób działania klubu
  • Cracovia zareagowała na głośny wywiad napastnika
  • Obie strony dążą do zakończenia współpracy

Cracovia odpowiada

Gdy w 2020 roku Marcos Alvarez przychodził do Cracovii, mówiono o nim jako o potencjalnej gwiazdy całej Ekstraklasy. Po obiecującym początku napastnik zaczął radzić sobie nieco gorzej, a z czasem coraz częściej siadał na ławce rezerwowych.

W pewnym momencie “Pasy” poinformowały o przesunięciu zawodnika do drużyny rezerw. Nieco więcej o relacji między stronami zdecydował się opowiedzieć sam Alvarez, który przekonuje, że klub traktuje go fatalnie i zmusza do rozwiązania kontraktu. Mówi także o rosnących wobec niego zaległościach finansowych.

Cracovia nie pozostała dłużna i jeszcze tego samego dnia zareagowała na wywiad Niemca. Z komunikatu krakowskiego zespołu wynika, że zesłanie Alvareza do rezerw było podyktowane wyłącznie kwestiami sportowymi.

“Przesunięcie piłkarza do drużyny rezerw było podyktowane tylko i wyłącznie kwestiami sportowymi i było suwerenną decyzją trenera Jacka Zielińskiego. Marcos Álvarez otrzymał od szkoleniowca wytyczne do realizacji, których nie wykonywał, a jego postawa w szatni względem pozostałych piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego była daleka od profesjonalizmu”

Klub wielokrotnie wykazywał dobrą wolę względem zawodnika, m.in. akceptując prośbę piłkarza o możliwość wyjazdu na kilka dni do Niemiec” – czytamy w oświadczeniu.

Zobacz również: Mocne słowa w kierunku Cracovii. “Potraktowano mnie jak śmiecia”

Komentarze